1. Ana Sayfa
  2. Sanat
  3. 2020 Yılının En Beklenen Filmleri

2020 Yılının En Beklenen Filmleri

2020 Yılının En Beklenen Filmleri

1. Black Widow

Marvel evreninden Black Widow yani Kara Dul karakterinin hayat hikayesine odaklanılan bu film 2020 yılının en beklenen filmleri arasındadır. 1 Mayıs’ta vizyona girecek olan filmde, Black Widow karakterine yine Scarlett Johansson hayat verecektir. Filmde Scarlett Johansson’a The Favorite ve My Cousin Rachel filmlerinde olağanüstü oyunculuk performansını sergilemiş olan Rachel Weisz ve Rituel filmiyle ünlenen Florence Pugh eşlik etmektedir. Marvel severler heyecanla filmi beklemeye devam ediyor.

 

2. Dolittle

17 Ocak 2020’de vizyona girecek olan film 2020 yılının bir diğer en çok beklenen filmlerindendir. Marvel evreninde Iron Man karakterine hayat verdikten sonra ünlenen ve esprili karakteriyle herkesin kalbini kazanan Robert Downey Jr. bu filmde İngiliz bir doktor ve veteriner olan Doktor Dolittle’ı canlandıracaktır. Yıllar önce eşini kaybettikten sonra kendini malikanesine hapseden ve evden hiç çıkmayan Doktor Dolittle, Kraliçenin hastanladığını öğrenince hastalığına çare bulmak için bir maceraya atılır.

2020 Yılının En Beklenen Filmleri

3. Jungle Cruise

24 Temmuz’da vizyona girecek Jungle Cruise’ın başrollerini Emily Blunt ve Dwayne Johnson paylaşmaktadır. Emily Blunt baş karakterimiz kaşif Lily Houghton’ı canlandırmaktadır. Kaşif Lily’nin yeni bir görevi vardır ve bu tehlikeli yolculukta ona Kaptan Frank (Dwayne Johnson) ‘in eşlik etmesiyle Amazon ormanlarında bir maceraya koyulurlar.

4. Charlie’s Angels

2020 yılının en çok beklenen filmlerinden birisi de Charlie’nin Melekleri. 2000 yılında çekilen versiyonunda başrollerinde Cameron Diaz, Drew Barrymore ve Lucy Liu yer almaktaydı. Bu seferki versiyonunda hikaye ve karakterler farklı ama filmde yine zeki ve yetenekli kadın ajanların maceraları anlatılıyor. Başrollerinde Twilight filminde Bella karakteri ile tanıdığımız Kristen Stewart, Aladdin’deki performansıyla herkesi kendine hayran bırakan Naomi Scott ve Ella Balinska bulunuyor. Ve unutmadan filmin hem yazarlığını hem de yönetmenliğini yapan Elizabeth Banks de filmin oyuncuları arasındadır.

5. Mulan

1998 yılında Disney tarafından animasyonu yapılan Mulan’ın, film versiyonu 2020 yılının en beklenen filmlerindendir. Animasyonla aynı olarak hikaye yine Hua Mulan isimli Çinli bir genç kızı konu alıyor. Hükümdar savaş ilanı yaptığında her aileden bir erkeğin kendisi için savaşmasını ister. Ailesini korumak isteyen Mulan erkek kılığına girerek sakat babası yerine savaşa gider. Bir Çin efsanesine dayanan bu hikayenin başrolunde Yifei Liu, efsanevi Ip Man filmleriyle tanınan Donnie Yen ve Li Gong yer almaktadır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap