İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. AMD Ryzen 7 4700G Özellikleri Belli Oldu!

AMD Ryzen 7 4700G Özellikleri Belli Oldu!

AMD Ryzen 7 4700G Özellikleri Belli Oldu!

AMD’nin yükselişi kimse tarafından durdurulamıyor. Özellikle oyuncu bilgisayarlarına olan ilgi AMD işlemci ve ekran kartlarına olan ilgiyi de arttırmıştır. Bu yıl sonu 4. Nesil işlemcisini piyasaya sürmeye hazırlanan AMD aynı zamanda mobile yönelik de tasarımlarda bulunuyor. APU işlemcilerini de yenileyecek olan şirket, bu alanda büyük bir rekabet başlatmış durumda. Yazımıza devam etmeden önce APU olarak adlandırılan işlemci modelinin ne olduğundan bahsedelim; APU olarak adlandırılan işlemciler içerisinde grafik birimi bulunan özel işlemcilerdir. Bugün paylaşılan bir içerikle beraber yıl sonu çıkacak olan AMD Ryzen 7 4700G işlemcisinin özellikleri sızdırılmaya başlandı.

Ryzen 7 4700G Teknik Özellikleri

AMD Ryzen 7 4700G Özellikleri Belli Oldu!
AMD Ryzen 7 4700G Özellikleri Belli Oldu!

İşlemci piyasasının lideri olarak genellikle İntel gösterilir. Ancak Intel tarafından üretilen işlemciler daha çok bireysel ya da iş bilgisayarları tarafından tercih edilmektedir. Oyun ve oyuncu bilgisayarlarında akıcı bir performans için AMD marka işlemcilerin gücünden destek alınmalıdır. Intel bir bilgisayar ile oyun oynarken istediğiniz performans ve verimi alamayabilirsiniz. Ancak; APU destekli bir AMD işlemci size her alanda yardımcı olarak keyifli bir oyun oynamanıza olanak sağlar. AMD’nin bu yeni işlemcisi ile ilgili detayları size bir alt bölümde ayrıntılı bir şekilde sunmaya çalışacağız.

RX 5700 XT ile beraber piyasaya sürülen Ryzen 7 4700G, özellikleri ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Bu işlemcinin en büyük ve en belirgin özelliği 8 çekirdekli ve 16 iş parçacığından oluşuyor olmasıdır. Çekirdek seviyesini daima yükseltmeyi hedefleyen AMD, oyunlar için en iyi seçenek olmayı hedefliyor. 16GB DDR4 RAM destekleyen bu işlemci ile oyunlarda üst düzey performanslar alabilirsiniz. İşlemci aynı zamanda 3.0 GHz standart, 4.0 GHz turbo modda çalışmaktadır.

Ryzen’ın yeni işlemcisinde TDP değeri 65W olarak karşımıza gelecek gibi görünüyor. Aynı zamanda AMD yeni çalışmalarını 4 çekirdekli 35W TDP üzerine de yoğunlaştırmış durumda. 8 çekirdekli olarak tasarlanan Ryzen 7 4700G’nin beklenin üzerinde bir fiyata sahip olacağı düşünülüyor. Tahminlere göre 200 ile 250 Dolar arasında olacak olan işlemcinin B550 ve A520 gibi anakartlar ile de uyumlu olacağı belirtiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap