1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Android Strateji Oyunları

Android Strateji Oyunları

Android Strateji Oyunları

Günümüzde her geçen gün akıllı telefonlar ve tabletler gibi taşınabilir akıllı cihazlar için kullanıcılarına çeşitli oyunlar sunulmaktadır. Gerek konsollar veya bilgisayarlara göre erişim maliyetinin daha düşük olması hatta birçoğunun kullanımının ücretsiz olması, gerekse kullanım pratikliği açısından telefon ve tablet oyunları oyun piyasasında önemli bir yere sahiptir. Bu oyunları oyunculara sunan işletim sisteminin başında Android gelmektedir. Oyun piyasasının en çok tercih edilen mobil sistemi olan Android işletim sistemi sayesinde kullanıcılar milyonlarca farklı türde oyuna akıllı cihazları üzerinden erişebilmektedir.

Tercih edilen oyun türlerinin en önemlilerinden bir tanesi de strateji oyunlarıdır. Android strateji oyunları, yüz milyonlarca kullanıcı tarafından çevrimiçi veya çevrimdışı olarak tercih edilmektedir. Taktiksel zekaya ve çeşitli stratejilere dayalı bu strateji oyunları sayesinde oyuncular kendi hayallerindeki dünyaları oyuna aktarabilmektedir. Strateji oyunlarının tercih edilmesinin bir diğer önemli sebebi ise cihaz dostu olmasıdır. Strateji oyunları önceliği görsel efektler ve aksiyondan ziyade matematiksel düşünme, mantık ve planlamaya vermesinden dolayı telefon gücünü aşırı zorlamamaktadır. Bu durum diğer oyunlara oranla cihazların kullanım süresini daha uzun tutmaktadır. Bu nedenlerden ötürü Android strateji oyuncu sayısı her geçen gün artış göstermektedir.

 

Android Strateji Oyunları

En Çok Tercih Edilen Android Strateji Oyunları

Oyun türlerinin en eskilerinden olan bu strateji oyunlarının mobil cihazlar için olanları her geçen gün çeşitlilik kazanmaktadır. Geliştiriciler hem çevirmiçi hem de çevrimdışı olarak çeşitli oyunları oyuncuların beğenisine sunmaktadır. Savaştan şehir veya çiftlik yapılandırmaya, fantastik yaratıklar ile klan oluşturmaktan gezegen yaratmaya kadar birçok farklı türde strateji oyununa mobil kullanıcılar erişebilmektedir.

Rome: Total War, Hearthstone, Clash Royale, Clash of Clans, XCOM, Tropico, Civilization VI ve DomiNations örnek gösterilecek başlıca android strateji oyunları arasındadır. Clash Royale ve Clash of Clans mevcut oyunlar içerisinde en çok tercih edilen çevrimiçi strateji oyunları olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca internete erişimi olmayan oyuncular için de mobil cihazlarına indirdikleri takdirde çevrimdışı oynayabilecekleri strateji oyunları mevcuttur. Plague Inc, Total Domination Reborn, Galaxy Legend, Star Command gibi oyunlar, çevrimdışı kullanım özelliğine sahip başlıca android strateji oyunlarıdır.

 

Önerilen Yazı
Android Cihazlarda Google Uygulamaları Kaldırılacak Mı?
Yorum Yap

Yorum Yap