İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple Watch 5 Özellikleri

Apple Watch 5 Özellikleri

Apple Watch 5 özellikleri

Eylül 2019’da piyasaya sunulan Seri 5, içindeki yeni bir Apple S5 yongasıyla çalışıyor ve bu hızı iki kata çıkarıyor. Apple Watch 5 özellikleri, önceki modellerden farklı olarak 16 GB’a kadar 32 GB depolama alanı içeriyor. Seri 5’de, her hücresel modele uluslararası acil durum hizmeti bulunuyor. Uzay siyahı, gümüş, altın rengi seçenekleri var. Ön cam safir kristal, arka seramik/safir kristal ve paslanmaz çelik çerçeveye sahip.

Tasarım

Tasarım Seri 4 ile aynı, yani 40mm ve 44mm olmak üzere iki boyutta satışa sunuluyor. Seçim yapabileceğiniz malzemeler arasında alüminyum, paslanmaz çelik, titanyum ve seramik var. Bu malzeme seçenekleri için farklı renk ve kaplama seçenekleri sunuluyor. Series 5’in yeni Hermes ve Nike Watch sürümleri de bulunuyor. Bunlar aynı teknik özellik ve tasarımda, ancak özel kayışlar, saat yüzleri ve uygun fiyatlara sahip ilgili markalara göre özelleştirildi. Seri 5, bütçeniz varsa birçok kişiye hitap edecek yeni malzeme seçeneklerine sahip. Önceki modellerin kayışlarının yeni seride de kullanmanız mümkün.
Genel tasarım değişmedi, ancak OLED ekran işlevselliği değişti ve Apple Watch 5, her zaman açık ekran özelliğini getiriyor. İlk modelden bu yana olduğu gibi aktif olmadığında kararmak yerine, saat şimdi biraz kararıyor, pilden tasarruf etmenize izin veriyor, ancak yine de ekrandaki bilgileri görüyorsunuz.

Apple Watch 5 özellikleriYenilikler

serisindeki kayda değer yeni özellik, dijital pusulanın eklenmesi. Yürürken veya koşarken ne kadar yüksekliğe çıktığınızı, gittiğiniz yönü, Apple haritalarını kullanarak gösteren bir dijital pusula uygulaması var artık. Pusula eğim, enlem, boylam ve mevcut yüksekliği kaydedip gösterme özelliğine sahip.
Yeni modelde, iPhone’unuza ve AirPods veya Beats PowerBeats gibi kulaklıklara bağlanmak için aynı S4 işlemci, aynı pil ve W1 çipi var. Ayrıca, Apple’ın daha önce izlediği kablosuz şarj işlevini de koruyor.
Sağlık uygulamaları konusunda eski özelliklere gürültü uygulaması eklendi. İşitme duyunuza zarar verebilecek gürültü seviyelerine maruz kalma konusunda uyarılmak istediğinizde işinize yarayabilir. Seri 5’de elektrokardiyogram yine var elbette.
Kontrol merkezini açıp ve telefon simgesine dokunduktan sonra, saatinizin, göndereceği sinyalle iPhone’nuzu bulabileceksiniz.

 

Önerilen Yazı
MacBook Pro 2019 Özellikleri

Apple Watch 5 Serisi Resmi Sitesi

Yorum Yap

Yorum Yap