1. Ana Sayfa
  2. Sanat
  3. Bollywood’un En Sevilen Film Yıldızları

Bollywood’un En Sevilen Film Yıldızları

Shahrukh Khan

1.Shahrukh Khan

1965 doğumlu olan aktör BBC tarafından “yaşayan en büyük film starı”seçilmiştir. Cambridge Üniversitesi tarafından “Doktor” ünvanı alabilmiş olan tek aktördür. 2018 yılında Forbes’ın yaptığı açıklamaya göre şuanda dünyadaki en zengin aktördür. Bollywood denildiğinde akla gelen ilk isimdir. “Kral Khan” ve “Bollywoodun Kralı “olarak anılır. My Name Is Khan, Jab Tak Hai Jaan ve Happy New Year filmleri oldukça ünlüdür.

2.Aamir Khan

2017 yılında ülkemize gelmiş olan Aamir Khan Türkiye’de en çok sevilen Bollywood aktörlerinden birisidir.1965 yılında doğan aktör,Times dergisi tarafından Dünyanın En Etkili 100 İnsanı arasında gösterilip bizzat Obama tarafından Beyaz Saraya davet edilmiştir. Sadece aktörlük değil,yönetmen kimliğiyle de ünlülür. 3 Idiots, Ghajini, Taare Zameen Par ve PK filmleri en sevilen filmleri arasındadır.

3.Aishwarya Rai

 

Aishwarya Rai

1973 yılında doğmuştur ve 1994 Dünya Güzeli’dir. 2014 yılında “Bugüne Kadarki En Güzel Dünya Güzeli” seçilmiştir. Hem Hollywood’da hem Bollywood’da filmleri vardır. Bride and Prejudice, Jodhaa Akbar, Devdas, Guzaarish ve Dhoom 2 filmleri ile herkesin gönlünde taht kurmuştur.

4.Salman Khan

1965 yılında doğan Salman Khan oyunculuğundan çok yaptığı hayırseverlikle bilinir. Being Human isminde bir vakıf kurmuş ve kimsesiz çocuklara yardım etmektedir. Bodyguard, Bajrangi Bhaijaan, Ek Tha Tiger filmlerinde başrol almıştır.

5.Kajol Devgan

1974 yılında doğmuştur. Ülkemizde en çok My Name Is Khan filmi ile tanınmaktadır. Jest ve mimiklerini çok iyi kullanmasıyla bilinir. Shahrukh Khan ile birçok filmde muhteşem ikili olmuşlardır ve dönemin birçok ünlü oyuncusuyla rol almıştır. Fanaa en çok ses getiren ve en sevilen projelerindendir.

6.Rani Mukherjee

42 yaşındaki oyuncu,oyunculuk yeteneği ile en saygı duyulan Bollywood aktrisleri arasındadır. Yurtdışında çekilmiş olan Black filmindeki sağır kör ve dilsiz Michelle rolü eleştirmenlerden geçer puan almıştır.

7.Amitabh Bachchan

1942 doğumlu aktöre “Bollywood’un babası” denir ve bütün genç aktörlerin örnek aldığı bir isimdir. Black filmindeki öğretmen rolü çok konuşulmuştur. Aynı zamanda Leonardo Dicaprio’nun Muhteşem Gatsby filmine konuk olmuştur.

8.Hrithik Roshan

Oyunculuğunun yanında dans yetenekleri ile de ünlüdür. “Bollywood’un Yunan Kralı” olarak anılır. Birçok kez dünyanın en yakışıklı erkekleri arasında gösterilmiştir. Babası müzik direktörü ve film yönetmenidir.

9.Priyanka Chopra

38 yaşındaki oyuncu 2000 yılında Dünya Güzeli seçilmiştir. Aynı zamanda şarkıcı olan Priyanka, Quantico isimli bir Amerikan dizisinde 3 sezon başrol olmuştur. Barfi, Don ve Mary Kom en ünlü filmleri arasındadır. Jonas Brothers üyesi Nick Jonas ile yaptığı evlilik çok konuşulmuştur.

10.Madhuri Dixit

1967 yılında doğan oyuncu, kaliteli oyunculuğu ile defalarca kez “Tüm Zamanların En İkonik Bollywood Aktrisi” seçilmiştir. En İyi Kadın Oyuncu dalında dört ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında bir tane olmak üzere beş kez Filmfare Ödülü almıştır.Dil, Devdas ve Aaja Nachle en sevilen filmleri arasındadır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap