İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Computer as a Service Nedir ve Neden Önerilir?

Computer as a Service Nedir ve Neden Önerilir?

Computer as a Service Nedir

Computer as a Service Nedir?

Hizmet olarak PC anlamına gelen Computer as a Service, bir kuruluşun bir satıcıdan veya firmadan uç nokta donanım ve yönetim hizmetleri için satın aldığı aygıt için belirtilen yaşam döngüsü modelidir. Bir hizmet olarak bilgisayar olarak adlandırılan servisin amacı, bilgisayarların ve diğer uç nokta cihazların satın alınması, yönetilmesi, kullanımdan kaldırılması ve yenilenmesi gibi bilgisayar yaşam döngünün yönetimini kolaylaştırmaktır. PCaaS, mobil cihazlardan masaüstüne kadar neredeyse her bilgisayarı kapsayabilir. Hizmetler içerisinde, yapılandırma, yardım masası, veri yedekleme ve kurtarma bulunmaktadır. Bunun yanı sıra donanım arızaları, güvenlik politikası ihlalleri gibi problemlerde yardımcı olabilecek öngörülebilir analizler de sağlamaktadır. Talep edilmesi durumunda, cihazların konumlarını ve durumlarını izleyerek daha güvenilir hale getirir.
PCaaS, kuruluşların kolayca ölçeklendirilmesine ya da küçülmesine olanak sağlar. Örneğin, belirli bir süre içerisinde BT’nin daha fazla bilgisayar eklemesi gerekiyorsa belirli bir ayda kiralayabildiğinden daha fazla cihaz kiralayabilir. Mesela, bir kuruluşun işçi sayısını azaltması halinde, ihtiyaç duymadığı fazlalık cihazları bırakmak yerine satıcıdan kiraladığı cihaz sayısını azaltabilir.

PCaaS En İyi Sağlayıcılar

Kullanıcıların son teknolojiyle çalışmalarına devam etmelerini sağlayan bu servis  , paradan tasarruf etmek için yaşlanan cihazlara tutunmak yerine eski cihazları devre dışı bırakacaktır. PCaaS ile PC yaşam döngüsü yönetimi, satıcıya geçer. BT, cihaz imhası da dahil olmak üzere uç nokta cihazları ile birlikte gelen yönetimin çoğunu boşaltabilir ve daha stratejik girişimlere odaklanabilir.
Bunların yanı sıra PC için birçok sağlayıcı bulunmaktadır. PCaaS pazarındaki satıcılar, farklı paketler sunar. Örneğin, bir firma çıkabilecek herhangi bir sorun için doğrudan irtibat görevi gerçekleştiren bir servis dağıtım yönetici atarken bir diğer firma müşteriye daha farklı olanaklar sunar.

Computer as a Service Nedir?Computer as a Service Neden Önerilir?

Üst düzey teknoloji firmaları tarafından sunulan computer as a service hizmeti içerisinde birçok seçenek bulunur. Bunlar; kurulum, yerinde onarım, antivirüs ve güvenlik yazılımı, aktif ve otomatik sorun algılama, güvenli veri temizleme ve daha sonrasında geri döndürebilme, taksitlendirme seçenekleri, kişiye özel temsilci gibi birçok özelliğe sahiptir. Firmadan firmaya değişen kampanyalar arasından işletmeniz veya şahsınız adına en doğru olanı seçmeniz gerekir.

Computer as a Service Nedir ve Neden Önerilir?
Önerilen Yazı

Cloud Pc Nedir, Avantajları ve Dezavantajları

Yorum Yap

Yorum Yap