İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Discord Alternatifi Sesli Görüşme Uygulamaları

Discord Alternatifi Sesli Görüşme Uygulamaları

Discord Alternatifi Sesli Görüşme Uygulamaları

Discord oyuncular tarafından kullanılan dünyanın en büyük sohbet yazılımlarından birisidir. Kısa süre öncesinde kurulmasına rağmen liderlik koltuğuna çok erken bir sürede oturan Discord bazı kesimlerce çok da sevilmiyor. Bu yazımız içerisinde Discord Alternatifi Sesli Görüşme Uygulamaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

TeamSpeak 3

TeamSpeak 3
TeamSpeak 3

Discord’dan da eski, dünyanın en popüler sesli görüşme araçlarından birisi de TeamSpeak 3’dür. Bugün dünyanın en prestijli oyuncuları tarafından kullanılan TeamSpeak 3, kodek teknolojisi sayesinde oldukça kaliteli bir ses iletimi sağlıyor. Tarayıcıdan kullanılabilme özelliğinin olmaması tek eksi yönü olarak gösterilmektedir.

Mumble

Mumble
Mumble

Discord alternatifleri arasında yer alan Mumble son zamanlarda büyük çıkış yakalamıştır. Düşük gecikmeler ile sesli görüşmeler yapılmasına olanak sağlayan bu platformun tarayıcıdan görüşme özelliği yoktur. DDoS koruması olmadığından dolayı çok çabuk çökebilmektedir. Ancak ses kalitesinin Discord’a nazaran çok iyi olduğunu görmekteyiz.

Overtone

Overtone
Overtone

Bazı ülkelerde Discord ve TeamSpeak 3’ten daha popüler olan Overtone, bu alandaki en popüler uygulamalardan birisidir. Oldukça basit bir kullanımı olan Overtone ile metin, sesli ve grup sohbetleri yapabilirsiniz. Overtone’u istemci indirmeden tarayıcı üzerinden de kullanabilirsiniz. Bu nedenle Discord’a en yakın aracın bu olduğunu söyleyebiliriz.

Steam Chat

Steam Chat
Steam Chat

Valve tarafından oluşturulan Steam dünyanın en büyük oyun dağıtım ağı olarak gösterilmekte. İçerisinde milyonlarca ücretli ve ücretsiz oyunun yer aldığı bu oluşumun kendisine özgü bir sohbetleşme programı geliştirdiğini görüyoruz. Steam Chat ile beraber oyuncular kendi aralarında tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet edebiliyor. Steam profili olan her oyuncu bu servis sayesinde hem metin hem de ses kanallarına katılım sağlayabilirler.

RaidCall

RaidCall
RaidCall

Discord piyasaya çıkmadan önce en çok kullanılan aracın RaidCall olduğunu söyleyebiliriz. Grup sohbetleri için kullanılan RaidCall’da bir grupta en fazla 100,000 kişi katılım gösterebilmektedir. Masaüstü olarak tüm cihazlarda kullanılabilen RiadCall aynı zamanda mobil cihazlarda da kullanılabilmektedir. Sesli görüşmenin yanı sıra anket, duyuru gibi sayısız özellikleri bulunuyor.

Discord bugün milyonlarca oyuncu tarafından kullanılıyor. Ancak; bazı durumlarda alternatif, sadece size özel yazılımlar olmasını isteyebilirsiniz. Bu liste tam da sizlere göre olduğunu düşünüyoruz.

Yorum Yap

    Yorum Yap