İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonları!

Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonları!

Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonları!

Akıllı telefonlar her geçen gün gelişmeye, teknolojik olarak güçlenmeye devam ediyor. Piyasaya sürülen her yeni telefon ile beraber telefonların bir miktar daha büyüdüğünü görüyoruz. Ancak; bazı üreticiler küçük boyutlu telefonlar üreterek insanların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Art To Tech olarak bu yazımız içerisinde Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Unihertz Jelly Pro

Unihertz Jelly Pro
Unihertz Jelly Pro

Oldukça işlevsel özelliklere sahip olan bu telefon avuç içi büyüklüğü kadar! 3,6 x 1,7 x 0,5 boyutlara sahip olan bu cihaz sadece 60 gram ağırlığında. 4G destekli olan Unihertz Jelly Pro, Android 7.0 işletim sistemine sahip olduğu da eklendi. 2,45 inç ekran boyutuna sahip olan bu cihazın 2 GB RAM’ı ve 16 GB depolama seçeneği bulunuyor.

iLight 7s

iLight 7s
iLight 7s

Bir diğer küçük akıllı telefon ise iLight 7s olarak karşımıza çıkıyor. 1,81 x 0,39 x 3,74 boyutlara sahip olan bu cihaz yukarıda belirttiğimiz akıllı telefondan dahi daha küçük boyutta! 8 GB depolama seçeneği bulunan iLight 7s’da 1 GB RAM bulunmakta.

Sudroid SOYES Super Mini

Sudroid SOYES Super Mini
Sudroid SOYES Super Mini

Dünyanın en küçük akıllı telefonlarından birisi de Sudroid SOYES Super Mini olarak gösterilmekte. Mini akıllı telefon olarak adlandırılan bu cihazın 2,4 inçlik bir ekran boyutu bulunuyor. 1,69 x 3,39 x 0,35 boyutları bulunan bu cihazın 1 GB RAM’i ve 8 GB depolama alanı bulunuyor.

 Anica i8

 Anica i8
Anica i8

2,5 inç ekran boyutu bulunan Anica i8 Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonları içerisinde yer alıyor. Çim Sim Kart desteği ve Bluetooth desteği bulunan bu telefon Android 6.0 ile piyasaya çıkmış durumda. Rakipleri 50, 60 gram olmasına karşın bu cihazın ek teknik özelliklerinden dolayı 200 gram ağırlığı bulunduğunu söyleyebiliriz.

Palm

Palm
Palm

Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonları listemizin son sırasında Palm yer almaktadır. Akıllı telefonlara olan bağımlılığın azaltılması için geliştirilen bu telefon amacına ulaşmış gibi görünüyor. 12 MP arka kamerası bulunan bu telefonun 1,99 x 3,8 inçlik bir ekran boyutu bulunuyor. Tam Android özelliği bulunan cihazın bataryası ise 8 saat kadar gidiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap