1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

İyi bir bilgisayara sahip olmayan kişiler çoğu zaman oyun oynayamayacaklarını düşünür. Oysa oyun sektörü bugün olduğu gibi geçmişte de popülerdi. Bundan 10, 15 yıl önce geliştirilen oyunların günümüzde hala bir kitle tarafından oynandığını söyleyebiliriz. Bu nedenle bu yazımız içerisinde Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. En azından 2GB ya da 4GB RAM olması yeterlidir. Ekran kartı konusunda ise Intel HD Graphics 4000 olması yeterlidir.

Crysis

Crysis
Crysis

Türk oyun şirketi Crytek tarafından geliştirilen Crysis bir dönemlerin en popüler FPS oyunlarından birisi idi. Günümüzde hala oynan Crysis oyununu en basit bilgisayarda bile oynayabilirsiniz. Crysis oyunu şu an için 3 oyun serisinden oluşuyor. Bilgisayarınızın durumuna göre 3 oyun serisinden birisini seçerek oyun dünyasındaki yerinizi alabilirsiniz.

Don’t Starve Together

Don’t Starve Together
Don’t Starve Together

Hayatta kalma oyunu olan Don’t Starve Together oldukça şirin grafiklere sahip olması ile biliniyor. İlk etapta tek oyunculu olarak piyasaya sürülen oyun, daha sonra gelen talepler sonrasında çok oyunculu sisteme geçti. Steam içerisinde ücretli olan sunulan bu oyun düşük sistemli oyun denildiğinde ilk olarak akla geliyor.

Age Of Empires 3

Age Of Empires 3
Age Of Empires 3

Bir zamanların en çok oynanan oyunu Age Of Empires serisi olmaktaydı. Genelde birçok nesil serinin 2. Oyununu oynasa da 3. Boyutlu ve iyi çözünürlüklü bir oyun sunmasından dolayı AOE 3’de bir hayli tutmuştur. Oyunu oynayabilmek için 1GB RAM olması yeterlidir.

Max Payne 2

Max Payne 2
Max Payne 2

Dünya üzerinde büyük rekorlara imza atan Max Payne 2, hem bilgisayar hem de konsol oyunu olarak geliştirildi. Hikayesi başta olmak üzere düşük sistemli bilgisayarlarda da oynanıyor olması bu oyunu ön plana çıkarmıştır. Oyun hala en çok satanlar listesi içerisinde yer alıyor.

Blur

Blur
Blur

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar listemizin son sırasında Blur yer almaktadır. 2010’lı yıllarda lise okuyan her genç en az 1 kere deolsa bu oyunu oynamıştır. PlayStation’un yaygın olarak kullanıldığı dönemlerde geliştirilen bu yarış oyunu artık bilgisayar ortamında da oynanabiliyor. Oyunu oynayabilmek için 2 GB RAM sahibi olmanız yeterlidir. Diğer özellikler oyunu rahatlıkla oynatacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap