İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. En Hızlı İnternete Sahip Ülkeler

En Hızlı İnternete Sahip Ülkeler

En Hızlı İnternete Sahip Ülkeler

İnternet günümüzde artık her insanın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bilgiye ışık hızında ulaştığımız şu günlerde internetin yavaşlaması, donması hepimizin sinirini bozmaktadır. Ancak bazı ülkeler, sahip oldukları internet hızları ile gerçekten övünülecek duruma gelmiştir. Bu yazımız içerisinde sizlere En Hızlı İnternete Sahip Ülkeler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Makao

Makao
Makao

Çin’e ait özerk bir bölge olan Makao’nun 650 bin nüfusu bulunuyor. Ancak; bu ülkenin sahip olduğu internet hızı birçok ülkenin ötesinde Makao halkı; indirme hızı olarak 135 Mbps, yükleme hızı olarak ise 125,58 Mbps almaktadır.

Fransa

Fransa
Fransa

Avrupa’nın en kalabalık ülkelerinden birisi olan Fransa, internet altyapısına büyük oranda yatırım yapıyor. Mobil internet konusunda başarılı olmayan bu ülke normal internette birçok ülkeyi geçmiş durumda. Fransa halkı veri indirme hızı olarak 136,54 Mbps alırken yükleme hızında 91,27 Mbps değerlerini görüyor.

Monaco

Monaco
Monaco

Monaco’nun sahip olduğu internet hızının oldukça yüksek olduğunu görüyoruz. Bu ülkede veri indirme hızı 138,55 Mbps olurken yükleme hızı 76,80 Mbps olarak belirtilmiştir. Anlık olarak değişen verilerde bu hızın kat ve kat üstüne de çıkıldığı görülmüştür.

İsviçre

İsviçre
İsviçre

Altyapısını güçlendiren İsviçre vatandaşlarına oldukça hızlı bir internet deneyimi sunuyor. 148,24 Mbps indirme hızı bulunan ülkede 99,24 Mbps yükleme hızı bulunuyor. İsviçre mobil internet hızında da önde gelen ülkelerden birisidir.

Tayland

Tayland
Tayland

Uzak Doğu ülkelerinde internetin oldukça hızlı olduğunu görüyoruz. Tayland içerisinde internet hızlarını şu şekilde yazabiliriz; 150 Mbps indirme hızı bulunan bu ülkede yükleme hızı 112,41 Mbps’dir.

Romanya

Romanya
Romanya

Romanya internet altyapısına önem veren ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkede internet kullanıcılarına sunulan hızlar şu şekildedir; İndirme hızı 151,55 Mbps olurken yükleme hızı 112,63 Mbps olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hong Kong

Hong Kong
Hong Kong

Çin Halk Cumhuriyeti’nin özerk bir bölgesi olan Hong Kong 8 milyonluk nüfusuna rağmen oldukça hızlı bir internete sahip durumda. Ülkede indirme hızı 168,99 Mbps olurken yükleme hızı 164,80 Mbps olarak bildirilmiş durumda.

Singapur

Singapur
Singapur

En hızlı İnternete Sahip Ülkeler içerisinde ilk sırada Singapur yer alıyor. Singapur, ülke vatandaşlarına 197,26 Mbps ortalama ile indirme hızı verirken 208,26 Mbps yükleme hızı veriyor. Bu denli güçlü bir internet bireysel internet kullanıcıları için oldukça büyük avantajlar meydana getiriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap