1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. En İyi Aşk Dizileri

En İyi Aşk Dizileri

Fi

Duygusallık hayatın her alanında olduğu gibi film ve dizi alanında da karşımıza çıkıyor. Dünyanın en çok izlenen yapımları içerisinde sıklıkla aşk ve sevgi duygularını görebiliriz. Farklı duygular hissetmek, insanların aşk ile karşılaştıklarında neler yaptıklarını görebilmek için sizler de aşk dizileri izleyebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde sizlere En İyi Aşk Dizileri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Aşk-ı Memnu

Aşk-ı Memnu
Aşk-ı Memnu

En İyi Aşk Dizileri denildiğinde akla gelen ilk projelerden birisi de Aşk-ı Memnu dizisidir. Yasak aşk yüzyıllardır edebiyatımız içerisinde var olan bir durumdu. Halit Ziya Uşaklıgil tarafından kaleme alınan kitap 2008 yılında bir dizi projesi olarak karşımıza çıktı. İçerisinde birçok ünlü ismin yer aldığı dizi, üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen hala izlenmeye devam edilmektedir.

Hatırla Sevgili

Hatırla Sevgili
Hatırla Sevgili

2006 ile 2008 yılları arasında yayınlanan Hatırla Sevgili, izleyicilerin hala hafızasında yer almaktadır. Siyasi ve politik görüşleri birbirinden farklı olan 2 ailenin çocukları birbirine aşık olmuştur. Duygusal anlamda oldukça iyi bir senaryoya sahip olan dizi final yaptıktan sonra bile tekrar, tekrar izlenmeye devam edilmiştir.

Fi

Fi
Fi

Puhu TV tarafından çekilen Fi, Türkiye’nin ilk internet dizilerinden birisidir. Azra Kohen’in Fi, Çİ ve Pi romanlarından esinlenerek çekilen dizinin oyuncu kadrosu da oldukça zengindir. Dizi içerisinde aşk üçgeni olduğu gibi entrika ve duygusal sahnelerin ağır olduğunu görüyoruz. Puhu TV üzerinden ücretsiz olarak diziyi izleyebilirsiniz.

Tatlı Hayat

Tatlı Hayat
Tatlı Hayat

En iyi aşk dizilerinden birisi olan Tatlı Hayat’ta Türkiye’nin en iyi kadın ve erkek oyuncusu görev almıştır. Türkan Şoray ve Haluk Bilginer’in rol aldığı bu dizide kuru temizleme dükkanı olan bir ailenin hayatı anlatılıyor. Dükkanlarından çok güzel kazanç elde eden aile, bulundukları semtten ayrılarak Etiler’e taşınıyor. İşte yaşam asıl onlar için şimdi başlıyor.

Leyla İle Mecnun

Leyla İle Mecnun
Leyla İle Mecnun

Türk Dizi tarihinin en iyi, en kült dizilerinden birisi. De Leyla İle Mecnundur. En iyi Aşk Dizileri listemizde ilk sırada yer alan bu dizi aynı zamanda komedi türünde de yer almaktadır. Leyla ile Mecnun arasında yaşanan aşk hikayesinin konu edindiği bu dizide olaylar çok absürt bir hal almıştır. İzleyince komedi tarafının daha ağır bastığını göreceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap