İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Bilgisayardan fotoğraf düzenleme uygulamaların hemen hemen tamamının ücretli olduğunu görüyoruz. Ancak; bazı bilinmeyen ve bir o kadar başarılı uygulamalar hala kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmakta. Bu yazımız içerisinde ücretsiz, En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

GIMP (GNU Image Manipulation Program)

GIMP (GNU Image Manipulation Program)
GIMP (GNU Image Manipulation Program)

Tamamen ücretsiz bir şekilde sunulan GIMP, piyasada bulabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme araçlarından birisidir. Gelişmiş düzenleme araçlarına sahip olan bu platform aynı zamanda tamamen reklamsız olarak karşımıza çıkmakta. Adobe PhotoShop gibi gelişmiş düzenleme araçları olması, bu programı oldukça ön plana çıkarıyor. Windows, Linux ve MacOS işletim sistemi desteği de cabası olarak gösterilmekte.

Ashampoo Photo Optimizer

Ashampoo Photo Optimizer
Ashampoo Photo Optimizer

Yine ücretsiz bir düzenleme aracı olan Ashampoo Photo Optimizer, gelişmiş kullanımlar için tercih ediliyor. Örneğin elinizde birden fazla resim veya video var. Bunları en iyi ve en hızlı bir şekilde düzenlemek için bu programdan destek alabilirsiniz. Tek tıkla optimizasyon imkanı sağlayan Ashampoo Photo Optimizer, sade arayüzü ile kolay bir kullanıma sahiptir.

Canva

Canva
Canva

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları içerisinde önemli bir yere sahip olan Canva, son zamanlarda birçok kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Canva ile hem fotoğraflarınızı online olarak saklayabilir hem de profesyonel bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Etkili sosyal medya tasarımları konusunda iddialı olduklarını söyleyebiliriz.

Fotor

Fotor
Fotor

Tamamen ücretsiz olan fotoğraf düzenleme araçlarından bir diğeri ise Fotor’dur. Premium düzeyde filtre seçenekleri bulunan bu uygulamada yüksek çözünürlüklü dışa aktarma seçenekleri bulunmaktadır. Uygulama, toplu görüntü işleme gibi birçok özelliğe sahiptir. Kullanımı diğer uygulamalar gibi tamamen ücretsizdir.

Photo Pos Pro

Photo Pos Pro
Photo Pos Pro

GIMP kadar değeri bilinmeyen bir diğer fotoğraf düzenleme aracı da Photo Pos Pro’dur. Akıllı bir arayüze sahip olan bu programda geliştirilmiş araçlar ve filtreler bulunmaktadır.  Bu uygulamanın tek olumsuz tarafı dışa aktarım sırasında çözünürlük kaybı yaşanmasıdır. Bunun dışında tüm özellikleri oldukça kullanılabilir özelliktedir.

Paint.NET

Paint.NET
Paint.NET

Sadece Windows işletim sisteminde bulunan Paint.NET genelde çok ama çok basit işlerde tercih edilir. Oysa; profesyonel bir kullanım yapılması durumunda Paint ile fotoğraflarda oldukça kaliteli düzenlemeler yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. phantaso_avatar

    Tüm tasarım hayatım canva’da geçti. Gerçekten çok işe yarar bir uygulama. Deneyebileceğiniz yüzlerce farklı şablon, resim, gif, logo ve yazı stili var. En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listesinin tamamında bir geçmişim vardur. Ama size net olarak bunu söyleyebilirim. Canva iyidir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir