İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. En İyi Hint Dizileri

En İyi Hint Dizileri

En İyi Hint Dizileri

Ülkemizde oldukça popüler olan Hint dizileri neredeyse yerli yapımların önüne geçmeye başlamış durumda. Bazı kanallarda sabah, öğlen, akşam sürekli olarak yayınlanan Hint dizileri oldukça ilgi görmeye başladı. Bu yazımız içerisinde En İyi Hint Dizileri üzerine güzel bir liste oluşturmaya çalışacağız.

Mahabharat

Mahabharat
Mahabharat

En İyi Hint Dizileri lisemizin ilk sırasında Muhabharat dizisi yer alıyor. 2013 yılında izleyiciler ile buluşan dizi 2014 yılında final yapmıştır. Kısa süren vizyon süresine rağmen 16 adet ödül almayı başaran dizide olaylar tamamen mitolojik dünyada geçiyor. Dizinin IMDB puanı ise 8,8 olarak verilmiştir.

P.O.W Bandi Yuddh Ke

P.O.W Bandi Yuddh Ke
P.O.W Bandi Yuddh Ke

Gerilim türüne sahip olan P.O.W Bandi Yuddh Ke dizisi 2016 yılında izleyiciler ile buluşmuştur. 130’dan fazla bölüme sahip olan bu dizinin IMDB puanı 8,9’dur. İçerisinde gerilim türüne ait her türlü olay ve kurgudan bol miktarda bulunduğunu söyleyebiliriz.

Sarabhai Sarabhai

Sarabhai Sarabhai
Sarabhai Sarabhai

Hint dizileri içerisinde de komedi türü bulunmakta. Komedi türünün en güzel örneklerinden birisi olan bu dizi 2004 yılında yayınlanmaya başlayıp 2017 yılında final yapmıştır. 13 yıl kadar vizyon süresi bulunan dizinin IMDB puanı ise 8,9’dur. İlk bölümünden itibaren güldürü öğelerine sahip olan dizi çok güzel konular işlemiştir.

Humsafar

Humsafar
Humsafar

Dram ve romatizmin bir arada bulunduğu bu dizi 2011 yılında ekranların başına gelmiştir. IMDB puanı 9.0 olan bu dizinin sadece 23 bölümü bulunuyor. 1 yıl kadar yayınlanan dizi 2013 yılında yapılan ödül törenlerinde dizi kategorisine ait hemen hemen her ödülün sahibi olmayı başarmıştır.

Office Office

Office Office
Office Office

En İyi Hint Dizileri listemizin yavaş yavaş sonuna doğru geliyoruz. 2001 yılında yayınlanan bu dizi IMDB’de 9,0 puan alarak uzun bir süre liderliği elinde tutuyordu. Dizinin konusu ise; Hindistan devlet dairelerinde yaşanılan adam kayırma, rüşvet ve skandallar bu dizide alaycı ve komik bir dilde anlatılmaya çalışıyor.

Malgudi Days

Malgudi Days
Malgudi Days

IMDB üzerinden 9,2 gibi oldukça yüksek bir puan alan bu dizi 2015 yılında Youtube üzerinden yayınlandı. 5 bölümden oluşan bu mini dizide dört arkadaşın start-up şirket kurmaları ile başlamaktadır. Oldukça güzel bir hikayeye sahip olan bu diziyi kesinlikle izlemenizi öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap