İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. En İyi Komedi Dizileri

En İyi Komedi Dizileri

En İyi Komedi Dizileri

Son 20 yıl içerisinde dizi sektöründe mükemmel gelişmeler meydana geldiğini görüyoruz. Her yıl birbirinden farklı kategoride yayınlanan yüzlerce dizi izleyenlerin beğenisine sunuluyor. Ancak bunlar arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu yazımız içerisinde sizlere en iyi komedi dizileri listesi oluşturmaya çalışacağız. Bu diziler, akşam ne izleyeceğim acaba sorunuza oldukça iyi gelecektir.

Modern Family

Modern Family
Modern Family

11 sezondur devam eden dizi IMDB üzerinden 8,4 puan almıştır. Aile dramasını komedi ile birleştiren bu dizi yaşanılan tüm olumsuz durumlara rağmen modern bir aile olmaya çalışmaktadır. Dizi hala devam etmekte olup çekimlerine devam etmektedir.

Silicon Valley

Silicon Valley
Silicon Valley

IMDB üzerinden 8,5 puana sahip olan Silicon Valley, 2014 yılında başlamıştır. 2019 yılına kadar yayınlanmaya devam eden dizi, çok izlenmesine rağmen maalesef final yapma kararı almıştır.  Dizi, 1980’li yıllarda Silikon Vadisinde görev almış bir bilgisayar programcısının arkadaşları ile yaşadıkları komedi dolu hikayeler anlatılmaktadır.

Shameless

Shameless
Shameless

2011 yılında başlayan Shameless dizisi 11. Sezonunda hala ekranların başında oynamaya devam ediyor. Bir aile düşünün; baba alkol bağımlısıdır. Anne ise tüm bu olaylardan dolayı aileyi terk etmiştir. Bir anda ortada kalan 6 çocuk tek başına ayakta kalmaya çalışmaktadır. Dizi televizyonda yayınlanmaya başladığı dönemde hem olumlu hem de olumsuz birçok yorum almıştır.

The Office

Shameless
Shameless

2005 ile 2013 yılları arasında 8 yıl ekranların karşısında olan The Office, En İyi Komedi Dizileri arasında yer almakta. Bir ofis ortamını en ince ayrıntılarına kadar ele alan bu dizide komedi unsurları oldukça fazladır. Rüşvet, insan kayırma gibi olaylar tamamen komedi tarzında izleyicilere sunulmuştur.

Leyla İle Mecnun

Leyla İle Mecnun
Leyla İle Mecnun

Türk Dizileri arasında kült hale gelen Leyla İle Mecnun, absürt komedinin en iyi ürünleri arasında gösteriliyor. Zengin bir ailenen kızı Leyla ile orta sınıf bir ailenin Mecnun adındaki oğlunun hikayesini konu edinen dizide yaşanan olaylar hem dram hem de bol komedi barındırmaktadır.

Ricky And Morty

Ricky And Morty
Ricky And Morty

Animasyon, çizgi film türünde olan bu dizi çocuklardan ziyade daha çok yetişkinlere yöneliktir. IMDB üzerinden 9,2 puan alan dizide dede ile torun arasında yaşanan maceralar anlatılmaktadır. Bir bilim insanı olan Ricky, boyutlar arasında seyahat yapmak için büyük çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmada torunu Morty’de ona eşlik etmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. phantaso_avatar

    Rick and Morty en iyi komedi dizileri arasında ilk 3’e girer. Ben ön yargılı bir şekilde başlamama rağmen 3-4 bölüm sonra bağımlısı oldum. Herkese tavsiye ediyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir