İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En Popüler Sosyal Medya Platformları

En Popüler Sosyal Medya Platformları

En Popüler Sosyal Medya Platformları

İşletmeler genel olarak markalarını büyütmek için alternatif yöntem arayışlarına girer. Televizyon, radyo gibi yayın araçlarının yüksek maliyetleri bulunmasından dolayı birçok kişi tercihini sosyal medyadan yana kullanmaktadır. Bu nedenle bu yazımız içerisinde Dünyanın En Popüler Sosyal Medya Platformları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram

Instagram
Instagram

Dünyanın en aktif sosyal medya platformlarından birisi de Instagram’dır. Anlık olarak 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Instagram fotoğraf ve video paylaşımına izin vermektedir. Son zamanlarda hemen hemen tüm markalar, marka bilinirliği oluşturmak için Instagram’ı tercih etmekteler.

Facebook

Facebook
Facebook

2004 yılında kurulan Facebook, kısa süre içerisinde dünyanın en büyük ve en aktif sosyal medya platformu oldu. Bir dönemler aktif kullanıcı sayısını 2,2 milyarın üzerine çıkaran şirket hemen hemen tüm internet kullanıcısını etkisi altına aldı. Bugün birçok işletme reklamlarını Facebook üzerinden yürütüyor.

Youtube

Youtube
Youtube

Youtube’u da artık bir sosyal medya platformu olarak görebiliriz. Gün içerisinde 1 milyardan fazla insanın giriş yaptığı bu platformda çok başarılı reklam stratejileri yürütülüyor. Televizyonun yerini almaya başlayan Youtube, markalar için de büyük fırsatlara ev sahipliği yapıyor.

WhatsApp

WhatsApp
WhatsApp

WhatsApp dünyanın en büyük çevrimiçi mesajlaşma sistemidir. İlk etapta sadece mesajlaşmaya olanak sağlayan bu uygulama zaman içerisinde sosyal ortama dönüşmüş durumda. WhatsApp Business sayesinde işletmelerin özel kullanımına sunulan uygulama işletmelerin marka bilinirliği bakımından oldukça önemli bir yere sahiptir.

Messenger

Messenger
Messenger

Facebook dünyanın en popüler mesajlaşma servislerinden birisini hayata geçirmiştir. Facebook’dan bağımsız olarak hareket eden Messenger 2011 yılından bu yana kullanılmaktadır. Messenger üzerinden sohbet edebildiğiniz gibi reklamlar da verebilirsiniz.

WeChat

WeChat
WeChat

WeChat uygulaması ara ara karşınıza çıkıyor olabilir. Ancak; bu uygulamanın 1 milyardan fazla aktif kullanıcı sayısı bulunduğunu belirtmek istiyoruz. WhatsApp’a rakip olarak geliştirilen WeChat daha çok Asya ülkeleri tarafından kullanılıyor. Özellikle Çin bu uygulamayı kullanan ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor.

Tumblr

Tumblr
Tumblr

En Popüler Sosyal Medya Platformları içerisinde son olarak Tumblr’ın yer aldığını söyleyebiliriz. Oldukça özel olan bu sosyal medya platformu giderek saklı kalmaya devam ediyor. Tumblr’da hem güzel bir yer edinebilir hem de reklam vererek marka ve işletmenizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap