İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Facebook Dating Nedir? Ne Zaman Kullanılacak?

Facebook Dating Nedir? Ne Zaman Kullanılacak?

Facebook Dating

Akıllı telefonların gelişmesi ve sosyal medyanın yayılmasının ardından, arkadaşlık uygulamalarının sayısı bir hayli artmaya başladı. Özellikle son yıllarda, bu alanda en iyi olan uygulama ise Tinder olarak biliniyor. Sosyal medya deva Facebook’un hemen her alana girdiği gibi bu alana da gireceği ve Tinder gibi bir uygulamaya rakip olacağı da biliniyordu. Şimdi ise beklenen haber geldi ve Facebook Dating duyuruldu.

Aslında 1 senedir gündemde olan Facebook Dating, Tinder’ın liderliği ele aldığı alanda önemli bir oyuncu olmaya hazırlanıyor. 1 senelik bir deneme sürecinden sonra yayınlandığı açıklanan Facebook Dating için detaylara ve uygulamanın tam olarak ne olduğuna bakalım.

Facebook Dating Nedir?

Facebook Dating; bir arkadaşlık uygulaması. Tinder’ın daha farklı yapısında karşımıza çıkan uygulama, kullanıcıların beğendikleri etiketlere ve ilgi alanlarına göre aynı sayfaları takip eden kullanıcıları eşleştirmeye odaklanıyor.

Öneri sistemini de kullanan ve eşleştirmeler oluşturan uygulama üzerinden, kendi kişi listenizi oluşturmanız ve görüşmek istediğiniz kişiler için özel listeler yapmanız da mümkün. Screet Crush adı verilen bu özellikle beraber kendi listelerinizi de yönetebiliyorsunuz.

Facebook Dating

Ayrıca Facebook ya da Instagram profillerini bağlayarak uygulamanın doğrudan bu profillerle eşleştirilmesi de sağlanabiliyor. İlk etapta tarafların konum ve benzeri bilgilerini paylaşması mümkün değil. Güvenliği onaylanmış olan hesaplar üzerinden konum paylaşımı ve daha detaylı bilgi paylaşımı gerçekleştirilebiliyor.

Ayrıca uygulama üzerinden eşleştirmeleri sınırlamanız da mümkün. Sadece arkadaşlarınızın arkadaşlarına kadar kullanıcıları eşleşme olarak sunma gibi ayrıcalıklar da bulunuyor. Sektörün yeni oyuncularından biri olan Facebook Dating için özellikler genel olarak bu şekilde. Tabii ki Facebook’un daha çok güncelleme yayınlaması ve uygulamayı değiştirmesi söz konusu olacaktır.

Ne Zaman Yayınlanacak?

Uygulamanın yayına açıldığını belirtelim. İlk etapta 20 ülke ve başta ABD için yayın yapıldı. Buna ek olarak Avrupa’daki kullanıcılar için de 2020 tarihinde yayın yapılacağı açıklandı.

Fakat ülkemizin de arasında bulunduğu birçok ülke için net tarihin henüz açıklanmamış olduğunu ve uygulamanın kesin yayın tarihinin ne zaman olduğu konusunda tartışmaların devam ettiğini belirtelim. Muhtemelen 1-2 yıl içerisinde tamamen kullanım başlayacak. Şu an için daha çok ABD genelinde bir kullanım sunulması söz konusu.

Yorum Yap

Yorum Yap