1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Fortnite Açılmıyor Oyun Çöktü Mü?

Fortnite Açılmıyor Oyun Çöktü Mü?

Fortnite

Oyun dünyasının en ilgi çeken yapımları arasında yer alan Fortnite, son dönemde Battle Royale oyunlarının yükselişinden yararlanmaya başladı. Zaten bu türün kurucularından biri olan yapımın PUBG ile beraber sunulduğunu ve sürekli yenilendiğini görüyoruz.

Oyun için yayınlanan güncellemelere sürekli olarak yenileri ekleniyor. Oyunun yeni sezonlarının yayınlandığını güncellemelere son olarak sezon 10 güncellemesi eklenmişti. Oyuna eklenen yeni sezon güncellemesi, birçok aracın kullanıma girmesini ve yeni silahların kullanılmasını sağladı. 10.sezon için yayınlanan yeni güncellemenin ardından gelen yenilikler bir yana, bu güncelleme sonrasında bazı sistem sorunları yaşanmaya başladı.

Fortnite Çöktü Mü?

Yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından oyunda bazı sorunlar yaşanmaya başladı. Birçok bölgeden kullanıcılar oyuna erişim sağlayamadıkları konusunda mesajlar atmaya başladı. Amerika bölgesinde başta olmak üzere oyunda bazı erişim sorunları yaşanıyor.

Erişim sorunlarının oyun sırasında yaşanmadığını belirtelim. Oyuna giriş sırasında bir sorun yaşanıyor. Yani oyuna giriş yapmak mümkün olmuyor. Hata nedeniyle birçok kullanıcının oyuna giriş sırasında oyundan atma sorunu ya da oyuna hiç girememe sorunu yaşadığını görüyoruz.

Bu durumda da akıllara ilk olarak “Fortnite çöktü mü?” sorusu geliyor. Fakat Epic Games tarafından soruna ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle kesin olarak çökme olup olmadığını bilemiyoruz.

Fortnite

Sunucu testleri yapıldığı zaman ise oyunun sunucu sorunu yaşadığı net bir şekilde görülüyor. Sunucu sorununun birçok bölgede yaşandığı, sunucu haritasında net bir şekilde ortaya çıkmış durumda. Bu durum da akıllara oyunun çöktüğü ihtimalini getiriyor. Daha doğrusu bu ihtimalin güçlenmesine neden oluyor.

Oyunun son sezona girdiği ve bitirileceği gibi bazı iddialar da yok değil. Fakat bunların gerçeği pek yansıtmadığını söyleme gerekiyor. Kesin bilgiyi elde etmek için Epic Games tarafından yapılacak açıklamayı bekliyoruz.

Şu an için yaşanan sıkıntının bölgesel olup olmadığı konusunda da kesin bilgiler bulunmuyor. Tüm bunlar için firmanın yapacağı açıklamaları görmek lazım. Şimdilik bölgesel bir Fortnite sorunu olduğu kesin. Detaylı bilgi geldiği zaman, yeni bilgileri paylaşacağız. Unutmadan oyunun yeni düzene geçeceği ve bunun için böyle bir geçiş sürecine alındığı da iddia ediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap