1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. HTC Desire 20 Pro Özellikleri Belli Oldu!

HTC Desire 20 Pro Özellikleri Belli Oldu!

HTC Desire 20 Pro Özellikleri Belli Oldu!

Yakın zamanda piyasaya sürülecek olan HTC Desire 20 Pro’nun özellikleri nihayet belirli olmaya başladı. Twitter üzerinden HTC cihazlarına ilişkin sızıntı haberler paylaşan ve sürekli haklı çıkan bir kullanıcı Desire 20 Pro özelliklerini de açıkladı. Eğer paylaşılan cihaz özellikleri gerçekten karşımıza gelirse HTC o eski ihtişamlı günlerine geri dönebilir.

Bir zamanların en çok satın alınan, en başarılı telefon üreticilerinden birisi olan HTC zamanla popülerliğini kaybetti.  Eski günlerine dönmek için bir dizi çalışmada bulunan şirket yeni bir akıllı telefon çıkaracağını belirtmişti. Korona virüs nedeni ile süreç biraz yavaşlamış olsa da önümüzdeki günlerde online lansmanın yapılması hedefleniyor. Bu telefon öldü denilen HTC’nin aslında yılmadan yoluna devam ettiğini bizlere gösteriyor.

HTC Desire 20 Pro Özellikleri

HTC Desire 20 Pro Özellikleri Belli Oldu!
HTC Desire 20 Pro Özellikleri Belli Oldu!

Resmi olarak HTC tarafından bir açıklama yapılmadığını belirtmek istiyoruz. Twitterda “LlabTooFeR” adındaki bir kullanıcı bugüne kadar paylaştığı tüm sızıntı haberlerinde haklı çıktı. Cihazlar hakkında önceden bilgiler edinen bu hesap sızıntılar paylaşarak adeta ürünleri ifşa ediyor. HTC’nin yeni telefonunda da bu durumun devam ettiğini, cihaz özelliklerinin oldukça erken bir. Dönemde paylaşıldığını söyleyebiliriz.

Tahminlere göre cihaz Snapdragon 865 ya da ve MediaTek Helio G80 yonga setleri ile piyasaya çıkacağı belirtiliyor. 6 GB RAM’e sahip olacak olan Desire Pro’nun Android 10 işletim sistemine sahip olacağı belirtiliyor. Yonga seti konusunda bir belirsizlik olsa da diğer özelliklerin belirgin bir şekilde açıklandığını görüyoruz. 128 GB depolama seçeneği olacak ola cihazın ön ve arka kamerasına dair herhangi bir açıklama maalesef bulunmuyor. Bu parçalar ile ilgili bilgi paylaşılması durumunda yazıyı güncelleyeceğimizi belirtmek istiyoruz.

HTC birçok ülkede etkinliğini neredeyse tamamen kaybetmiş durumda. Ancak ülkemizde hala aktif bir şekilde kullanılan HTC oldukça fazla da seviliyor. Amiral gemi özelliği taşıyan bu telefonu uygun fiyatlar ile piyasaya sürerse güzel bir satış rakamı elde edeceğini belirtmek istiyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap