İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Huawei Mate 20 Pro için EMUI 10 Yayınlandı – Nasıl Yüklenir?

Huawei Mate 20 Pro için EMUI 10 Yayınlandı – Nasıl Yüklenir?

Huawei Mate 20 Pro

Android işletim sistemi için güncelleme tartışmaları hala devam eden Huawei, ABD kara listesinden çıkması konusunda yeni adımlar atıyor. Markanın ABD’nin kara listesinden çıkmak için görüşmelere başladığı biliniyor. Bu görüşmelerin sonuç vermesi marka için oldukça önemli. Öyle ki Mate 30 akıllı telefonlarından başlamak üzerine yeni modellerde Google servislerini kullanmak mümkün olmayacak. Bir yandan bu yönde kararları düzenlemeye çalışan firma, bir yandan ise eski akıllı telefon modelleri için güncellemeler sunmaya devam ediyor. Son olarak firmanın Huawei Mate 20 Pro modelleri için yeni güncelleme yayınladığı duyuruldu.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro EMUI Güncellemesini Aldı

Mate serisi için eski amiral gemisi modeli konumuna düşen Huawei Mate 20 Pro akıllı telefonlarının EMUI 10 güncellemesi alması, bu modellerin de Android 10 tabanlı işletim sistemine geçmesi anlamına geliyor.

Android 10 işletim sisteminin üzerinden geliştirilen yeni arayüz güncellemesiyle beraber, başta menü tasarımlarında büyük değişiklikler alan akıllı telefonların, çok daha kullanışlı bir hal aldığını söylemek gerekiyor.

Özellikle menü ikonlarının çok daha başarılı olduğunu görüyoruz. Bunun dışında yenilenmiş olan kamera arayüzü ve yine yenilenmiş olan menü arayüzleri de karşımıza çıkıyor. Tüm bu yeniliklerle öne çıkan Huawei Mate 20 Pro akıllı telefonlarının güncellemesinin ise kademe kademe sunulduğunu belirtelim.

Huawei Mate 20 Pro

Güncellemeler ilk olarak Hollanda bölgesi için yayınlandı. Fakat kısa süre içerisinde güncellemenin diğer bölgeler için de yayına geçmesi söz konusu olacak. Güncellemelerin tamamlanması biraz daha zaman alacak ancak güncellemeler tüm bölgeler için yayınlanacak.

Yani ülkemizde de dahil olmak üzere tüm Huawei Mate 20 Pro modellerinin yeni güncellemeleri kullanmaya başladığını göreceğiz. Burada merak eden kullanıcılar için güncellemelerin nasıl yükleneceğinden de söz edelim.

EMUI 10 Güncellemesi Nasıl Yüklenecek?

Güncellemenin yüklenmesi için ayarlar bölümünü kullanmanız gerekecek. Dilerseniz bu işlemlerin nasıl yapıldığından söz edelim.

  • Telefonunuzdan “Ayarlar” uygulamasına girin.
  • Aşağı satıra inin ve “Sistem” sekmesine girin.
  • Burada yer alan “ Yazılım Güncelleme” bölümüne tıklayın.
  • Yeni güncellemeler, kısa bir aramanın ardından karşınıza çıkacaktır. Yeni güncellemeleri seçin ve yükleyin.

Başta belirttiğimiz gibi Huawei Mate 20 Pro akıllı telefonlarının güncellemeleri bölge bölge dağıtılıyor. Yani güncellemeleri şu an göremeyebilirsiniz. Belli aralıklarla güncellemeleri kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap