İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Huawei P Smart 2020 Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

Huawei P Smart 2020 Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

Huawei P Smart 2020 Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

Huawei, geçtiğimiz yıl P Smart 2019 modeli ile büyük bir yükseliş yakalamıştı. Başarılı reklamları ile beraber adından sıklıkla söz ettiren telefonun 2020 modeli geleceği düşünülüyordu.  Geçtiğimiz aylarda Huawei’nin yeni bir telefon modeli üzerine çalıştığına dair sızıntılar gelmişti. Nihayet bugün şirket tarafından yapılan duyuru ile Huawei P Smart 2020 tanıtımı gerçekleştirildi.

P Smart 2020 Teknik Özellikleri

Huawei P Smart 2020 Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı
Huawei P Smart 2020 Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

Huawei, bildiğiniz üzere Google ile yaşadığı sorunlardan dolayı Android lisansından olmuştu. Tüm Google servislerinden mahrum kalan şirket kendi işletim sistemini geliştirmek durumunda kaldı. AppGalery şeklinde bir uygulama marketi geliştiren Huawei, uygulama desteğini bu yazılım üzerinden veriyordu. Ancak Huawei P Smart 2020 için Google desteğinin devam ettiğini söyleyebiliriz. Tüm Google servislerine ulaşım sağlanabildiği için Google Play Store’da kullanılabiliyor. Cihazın Krin 710 işlemciye sahip olması, orta segment bir cihaz olduğunu göstermekte. RAM konusunda tek seçenek olup 4GB RAM bulunduğunu söyleyebiliriz.

P Smart 2019 modeli ile tasarımsal olarak benzerlik gösteren Smart 2020, 3 farklı renk kombinasyonuna sahip olacak. 6,21 inçlik IPS bir LCD ekrana sahip olan P Smart 2020, 415 ppi ekran ölçeği sunuyor. 1080 x 2340 çözünürlüğe sahip olan telefon, görüntü konusunda kullanıcılarını tatmin edecek gibi görünüyor. Ekranın ön bölümünde 8 Megapiksel f/2.0 şeklinde bir selfie kamerası bulunuyor. Telefonun arka kamerası ile ilgili detaylar;

Huawei, her ekonomiye uygun bir telefon geliştirmeyi hedeflemiş durumda. Güvenlik önlemlerini üst noktada tutan Huawei, cihazın arka bölümüne parmak izi sensörü yerleştirmiş durumda. Arka planda bulunan ana kameranın özellikleri ise; ana kamerada 18 Megapiksel f/1.8 çekim yapabilen bir kamera bulunuyor. Ana kamerayı destekleyecek şekilde 2 Megapiksel çekim yapan bir derinlik kamerası bulunuyor.  Telefonun 128 GB olacak şekilde standart bir depolama alanı bulunuyor. Android Pie işletim sistemine sahip olacak telefon orta segmentteki en iyi telefonlardan birisi olarak karşımıza çıkacak. 3,400 mAh bataryası bulunan telefon, 10W ile çok rahat bir şekilde şarj olabiliyor. Cihazın ücreti 199 Euro olarak belirlenmiş durumda. Tüm dünyada aynı fiyattan satılacak olan telefonun ülkemizde ekstre vergilendirmelere tabii olacağını da söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap