İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram-Hesap-Dondurma

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamaları sürekli olarak değişiklik gösteriyor. Listeye sürekli olarak yeni uygulamalar eklenmekte. Bu uygulamalar arasında yeri değişmeyen ve sürekli yükselişine devam eden uygulama ise Instagram. Görsel bir uygulama olması ve etkileşimin fazla olması, kullanıcıların bu uygulamaya yönlenmesini sağlıyor. Tabii ki bu ilgiden sıkılan ve uygulamadan biraz uzaklaşmak isteyen kullanıcılarda yok değil. İşte bu tip kullanıcıların yardımına Instagram Hesap Dondurma işlemi koşuyor.

Uygulamanın belli bir süreliğine değil, tamamen kapatılmasını isteyen kullanıcılar doğrudan hesaplarını silebiliyor. Fakat sadece belli bir süre uygulamadan uzak kalmak isteyen kullanıcılar için hesap dondurma işlemi yapmak çok daha mantıklı olacaktır. İstenildiği zaman dondurulan hesabın yeniden açılması da söz konusu olacaktır. Hemen işlemin nasıl yapılacağına geçelim.

Instagram Hesap Dondurma

İşlemlere geçmeden önce mini bir hatırlatma yapalım. Hesabı dondurmak isteyen kullanıcıların Instagram uygulamasına girmesinden çok, internet sitesine girmeniz gerekiyor. İşlemlerimizi Instagram.com adresinden yapacağız.

  • İlk olarak Instagram’a giriş yapın.
  • Kullanıcı adınızın ve şifrenizin girilmesinin ardından hesabınızı açmanız gerekiyor. Hesabınızı web üzerinden giriş yapmanızın ardından kendi profil sayfanıza girmeniz gerekiyor.
  • Bunun için sağ üst kısımda yer alan profil sekmesine tıklıyoruz. Sonrasında ise “Profili Düzenle” bağlantısına tıklamanız gerekiyor.
  • Şimdi profil alanının karşınıza çıkacaktır. Profil alanı üzerinde isminiz, adınız ve biyografin bilgilerin olduğunu göreceksiniz.

Instagram Hesap Dondurma

  • En alt kısımda ise “hesabımı geçici olarak kapat” sekmesini göreceksiniz. Bu kısma tıklayarak hesabınızı kapatmanız gerekiyor.
  • Bu sekmeye tıklamanızın ardından, hesabın kapatılacağı sayfa için form doldurmanız gerekiyor.
  • Hesabın neden kapatıldığını seçmeniz gerekecek. Hemen ardından da hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor. Ardından alt kısımda yer alan “hesabı geçici olarak kapat” butonuna tıklamanız gerekiyor.

İlk etapta Instagram tarafından farklı öneriler sunulduğunu görmek mümkün olacaktır. Fakat hesabı geçici olarak kapatmayı onaylandıktan sonra Instagram Hesap Dondurma işlemi tamamlanmış olacaktır. Hesap dondurma işleminin ardından kullanıma ara vermiş olacaksınız.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, hesabın dondurulmasından sonra yeniden açılması. Hesabın yeniden açılması için tekrar Instagram’a giriş yapmanız gerekiyor. Tekrar hesabınıza giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifrenizle beraber uygulama üzerinden girişi denemeniz durumunda, hesabınız aktif edilecektir.

Bu süreçte bazı paylaşımlarınızın kaybolduğunu göreceksiniz. Zaman içerisinde bu paylaşımların da yerine geldiğini görmek mümkün olacak. Muhtemelen bir süre kullanımdan sonra tüm paylaşımlar kullanılabilir hale gelecek.

Yorum Yap

Yorum Yap