İlginizi Çekebilir
Pubg Oyun Rehberi
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Instagram’da Anket Yapma ve Düzenleme

Instagram’da Anket Yapma ve Düzenleme

Instagram’da-Anket-Yapma

Instagram’ın popülerliğini arttırma konusunda önemli adımlar attığını ve sürekli yeni sistemlerini hayata soktuğunu biliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan Hikayeler bölümü de uygulamanın en önemli adımları arasında gösterilmiş ve zaten öyle de değerlendirilmişti. Çok hızlı bir gelişim gösteren hikayeler bölümü için sürekli olarak güncellemeler yayınlandı. Bu noktada söz konusu bölüme eklenen yeni özelliklerden birisi de Instagram’da Anket Yapma özelliği oldu.

Peki, Instagram’da Anket Yapma özelliği nasıl kullanılıyor? Bu özelliği kullanmak için ekstra bir ayarlama yapmamıza gerek var mı? İşte tüm detayları ile anket özelliğinin kullanımı.

Instagram’da Anket Yapma Ayarları

Söz konusu özelliğin çok yeni bir özellik olmadığını belirterek başlayalım. Bu özelliğin kullanımı günden güne artış gösteriyor ancak hala özelliğin nasıl kullanıldığını bilmeyen yeni kullanıcılar var. Hemen Instagram’da Anket Yapma sisteminin detaylarından söz edelim.

 • Instagram uygulamasına girin ve uygulama içerisinde bir fotoğraf çekin ya da fotoğraf seçimi yapın.
 • Hikayeler bölümüne gelin ve buradan yapacağınız paylaşımı seçin.
 • Şimdi ise paylaşımı düzenleme ekranından anlık çıkartmalar kısmına giriş yapın. Çıkartmalar bölümü içerisinde biraz aşağı doğru inin.
 • Çıkartmalar kısmında aşağı doğru indiğiniz zaman “anket” kısmını göreceksiniz.

Instagram’da Anket Yapma

 • Şimdi anket seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekranda iki soru olacak. Yeşil ve kırmızı tonlarında iki farklı cevap seçeneğini olduğunu göreceksiniz.
 • Yarı yarıya ayrılan bu kısımda varsayılan olan “Evet ve Hayır” seçeneklerinin sunulduğunu göreceksiniz. Bu kısma tıklayarak kendi cevaplarınızı oluşturabilirsiniz.

Instagram’da Anket Yapma

 • Bu bölümün hemen üzerinde ise “bir soru sor” kısmının yer aldığını göreceksiniz. Bu kısma da istediğiniz herhangi bir soruyu girmeniz gerekiyor.
 • Sonrasında üst sağ köşeye yer alan “bitti” sekmesine tıklamanız gerekecek.

Bitti sekmesine tıklamanızın ardından paylaşımınız hazırlanacak. Paylaşımınızın yayınlanmasının ardından kullanıcılar hikayeler kısmında sizin anketinizi görecektir. Anketinizin iki seçenekli olması zorunlu. Kullanıcıların seçimlerine göre iki kısım için de yüzdesel gösterim ortaya çıkıyor.

Hangi tarafından daha çok tercih edildiği yüzdesel olarak gösteriliyor. Hangi tarafın daha çok tercih edildiğini, oy kullanan takipçilerde görebiliyor. Oy kullanılmasının ardından iki taraf için de yüzde değerleri ortaya çıkıyor. Anketlerin de yine 24 saat için geçerli olduğunu da ekleyelim. Instagram’da Anket Yapma konusunda bilmeniz gereken detaylar bu şekilde.

Yorum Yap

Yorum Yap