İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Microsoft Office Güncelleme Nasıl Yapılır?

Microsoft Office Güncelleme Nasıl Yapılır?

Microsoft-Office

Windows işletim sisteminde en çok kullanılan programlar arasında ilk sırada Microsoft Office geliyor. İçerisinde Word, Excel gibi devlerin bulunduğu Office uygulamaları, Microsoft tarafından da önem verilen uygulamalar arasında geliyor.

Resmi uygulamanın sürekli olarak güncellemeler aldığını ve yeteneklerinin arttırıldığını görüyoruz. Windows 10 sonrasında Office uygulamaları için daha fazla güncelleme yayınlandığını da eklemek gerekiyor. Biraz daha kapsamlı olarak yayınlanan güncellemeler, hem kullanıcıların işini kolaylaştırmaya yönelik hem de Office için yeni araçların kullanılmasını sağlamaya yönelik.

Peki, yayınlanan güncellemelerin yüklenmesi konusunda neler yapmak gerekiyor? Kullanıcılar güncellemeleri anında yükleyebilir mi?

Microsoft Office Güncellemelerini Yükleme

Güncellemeleri yüklemek için Office uygulamalarından herhangi birini açmış olmanız gerekiyor. Önce bunu belirterek başlayalım. Word, Excel herhangi biri açılabilir. Word uygulamasını açarak başlayalım. Genelde kullanılan menüler aynı olduğu için uygulamayı değiştirmeniz durumunda da sorun yaşanmayacaktır.

 • Uygulamayı açın. (Excel, Word) fark etmez.
 • Üst menüde yer alan “Dosya” kısmına tıklayın. Dosya kısmına tıklamanızın ardından ise hem ana menünün hem de seçim menüsünün açıldığını göreceksiniz.
 • Seçim menüsüne gelin ve sol kısımdan “hesap” kısmına tıklayın.
 • Hesap bölümüne tıklamanızın ardından ise hesap ayarlarının yer aldığı pencerenin açıldığını göreceksiniz.
 • Bu kısımda sağ bölümde bazı menüler olduğu görülecek. Sağ bölümde yer alan menüler üzerinden “Office güncellemelerini yükle” sekmesine tıklamanız gerekecek. Şimdi güncelleştir bölümüne tıklayarak, güncelleme arama işlemini başlatın.

Microsoft Office

 • Güncelleme işlemi başlamadan önce, kısa bir arama yapılacak. Yeni bir güncellemenin olup olmayacağı konusunda aramaların yapıldığını göreceğiz. Aramanın tamamlanmasının ardından varsa güncellemeler karşınıza çıkacaktır.
 • Buradan seçim yaparak güncellemenin yüklenmeye başlamasını sağlayabilirsiniz. Güncellemeler kısa süre içerisinde yüklenecektir.
 • İsterseniz, güncellemeler devam ederken programı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunun için ekstra bir işlem yapmaya gerek yok. Güncellemeler yüklenirken uygulamanın yeniden başlatılması gerekirse, bu noktada size bildirimler gösterilecektir.

Son olarak güncellemelerin yalnızca resmi uygulamalarda yapılabildiğini ekleyelim. Anahtar kullanılan korsan uygulamada güncelleme yapamazsınız, ayrıca bu şekilde kullandığınız Microsoft Office programlarını güncelleseniz bile, kullandığınız anahtar devre dışı kalabilir. Yani crack bozulabilir.?

 

Yorum Yap

Yorum Yap