İlginizi Çekebilir
IoT
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Motorola Edge Plus Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

Motorola Edge Plus Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

Motorola Edge Plus Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

Telefon üretimi konusunda sektörün en eski, en köklü işletmelerinden birisi olan Motorola bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda Lenovo tarafından satın alınmıştı. Lenovo bayrağı altında faaliyetlerine devam eden şirket Edge ve Edge Plus adında iki telefon piyasaya süreceğini dile getirmişti. Oldukça iddialı olan bu telefon modellerine olan ilgi de hat safhadaydı. Şirketin en güçlü amiral gemisi olan bu telefın nihayet piyasaya çıkmaya hazır olduğu belirtildi. Bugün Motorola Edge Plus özelliklerinin tanıtılması ile beraber birçok kişinin beklentisi karşılanmış gibi görünüyor.

Motorala Edge Plus Özellikleri

Motorola Edge Plus Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı
Motorola Edge Plus Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

Motorala Edge Plus’ın ön plana çıkan en büyük özelliği ekranında gizli gibi görünüyor. Sonsuz ekran olarak adlandırılan şelale ekran kullanan şirket bu teknolojiyi Mate 30 Pro modelinde de kullanmıştı. Ekran ile ilgili diğer ayrıntılar ise;

Edge Plus cihazın ekranı adeta devasa bir büyüklükte tasarlanmış durumda. 6,7 inç ekran boyutuna sahip olan cihazın Full HD+ AMOLED bir yapısı bulunuyor. Çözünürlük konusunda biraz zayıf olduğunu, rakiplerinin arkasında kaldığını söyleyebiliriz. Çözünürlük kötü olsa da kenarların kavisli olması, ekran parmak izi okuyucusu ve ekran deliği gibi özelliklerinden dolayı ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın ön tarafında, sol üst köşesinde bulunan bölümde 25 Megapiksel çözünürlükte çekim yapabilen bir kamera bulunuyor.

Motorola hemen hemen her amiral gemide görmeye alışık olduğumuz Snapdragon 865 işlemcisini bu cihazında da kullanmaya karar vermiş. 12 GB LPDDR5 RAM bulunan cihazda 256 GB depolama alanı bulunuyor. Son zamanların en başarılı telefon modellerinden birisi olacak olan bu telefonun diğer özellikleri ise sizleri daha da çok şaşırtabilir.

Motorala, Edge Plus modelinin ana kamerasını 108 Megapiksel olarak tasarlamış durumda. Bu kamerada f/1.8 diyafram ve OIS gibi profesyonel çekim ayarları bulunuyor. Bu kameraya aynı zamanda 8 Megapiksel telefoto, 27 Megapiksel porte fotoğraf lensi ve 16 Megapiksel ultra geniş açı lensleri eşlik ediyor. Bugün tanıtımı yapılan cihazın satışı Mayıs ayında başlayacağı belirtildi. Telefonun satış fiyatı Avrupa pazarında 1,199 Euro olarak belirlendi. Ülkemizde vergiler dahil edildiğinde 10,000 TL üzerinde olacağını söyleyebiliriz.  Ancak korona virüs salgını nedeni ile dağıtımlarda aksamalar meydana gelebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap