İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sanat
  3. Netflix Gençlik Dizileri Tavsiye 

Netflix Gençlik Dizileri Tavsiye

Netflix Gençlik Dizileri Tavsiye 

Netflixson yılların en başarılı projelerinden birisi olarak gösterilmekte. Artık her insanın film ve dizi izlemek için giriş yaptığı bu platform içerisinde her türlü kategoriden içerikler bulabilmek mümkün. Hem eğlendirici hem de dram yönü bulunan gençlik dizileri son zamanların en çok araştırılan konulardan birisi olmayı başardı. Bu yazımız içerisinde Netflix Gençlik Dizileri listesi oluşturmaya çalışacağız. 

Chilling Adventures of Sabrina 

Chilling Adventures of Sabrina 
Chilling Adventures of Sabrina

Sabrina gençliğinin en iyi döneminde bir mutant olduğunu öğrenir. Yarı ölümlü, yarı cadı olan Sabrina, bu durumu öğrendiğinden bu yana başını beladan kurtaramaz.  Şeytni güçler tarafından sürekli tehdit edilen ve ölüm tehditleri alan Sabrina, bu güçlerle büyük bir savaşın eşiğine girer. Aynı zamanda ailesini de bu durumdan kurtarmaya çalışan Sabrina, oldukça başarılı bir dizinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. 

13 Reasons Why 

13 Reasons Why 
13 Reasons Why

Clay adındaki bir genç, okuldan döndüğünde yatağının üzerinde gizemli bir kaset bulmuştur. Kaseti açıp dinlemeye başladığında içerisindeki sesin 2 hafta önce intihar eden sevgilisine ait olduğunu görür. Kasette intihar etmesine neden olan 13 nedenden bahseden ses  Clay’ın yaşamını büyük oranda değiştirmiştir. Netflix üyeliğiniz varsa bu diziyi izlemenizi tavsiye ederiz. 

On My Block 

On My Block 
On My Block

2018 yılında yayına başlayan On My Block dizi yayın hayatına hala devam etmektedir. Lise eğitimlerine başlayan 4 arkadaşın yaşadığı birtakım sıkıntıları ele alan dizi, gençler arasındaki dostluk üzerine kurulmuştur. En sevilen gençlik dizileri arasında yer alan On My BlockNetflix’in gözde projeleri arasında yer alıyor. 

Skins 

Skins 
Skins

Netflix orijinal yapımlarından bir diğeri de Skins dizidir. 2007 yılında yayın hayatına başlayan dizi 2013 yılında final yapmıştır. Dünyaca ünlü birçok ismin görev aldığı dizi arkadaşlık ve aşk içerisinde birtakım olaylar işlenmektedir. Oldukça çalkantılı bir dönem geçiren öğrenciler, okullarının son 2 döneminde hem eğlenceli hem de bir o kadar zorlu bir dönem yaşamışlardır. 

Sex Education 

Sex Education 
Sex Education

Orijinal Netflix yapımlarından birisi olan Sex Education, geçtiğimiz günlerde ikinci sezonunu yayımladı. Netflix içerisindeki en iyi gençlik dizilerinden birisi olan bu projenin tüm dünyaca izlendiğini görüyoruz. Dizi içerisinde bazı sahnelerin cinsellik bağdaştırdığı için dikkatli olmanızı öneriyoruz. 18 yaşından büyüklerin diziyi izlemesi çok fazla önerilmemektedir. 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. phantaso_avatar

    13 Reasons Why’ın çok reklamı yapıldı ama beni hiç sarmadı ya. Sex Education daha ilgimi çekti gibi. Ama tabi zevkler ve renkler tartışılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir