İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Opera 64 Sürümü Neler Sunuyor?

Opera 64 Sürümü Neler Sunuyor?

Opera 64

İnternet tarayıcıları içerisinde farklı yapısıyla dikkat çeken Opera, son yıllarda öne çıkmaya başladı. Hem gizlilik konusunda hem de performans konusunda önemli adımlar atan tarayıcının son olarak Opera 64 sürümü yayınlandı.

Tarayıcının eksiklerini gideren yeni güncellemeyle beraber Opera, rakiplerinin önüne geçmek konusunda çok önemli bir yol almış oldu. Hem gizlilik konusunda hem de performans konusunda önemli yenilikler sunan Opera 64 sürümünün, yeniliklerine daha yakından bakalım. Bakalım bu kez Opera nasıl bir fark sunacak?

Opera 64 Sürümü Yenilikleri

Yeni sürümle beraber tarayıcı kullanıcılara, takip engelleme özelliği sunuyor. Takip engelleme özelliği sayesinde girdiğiniz sitelerin sizi takip etmesinin önüne geçiliyor. Bir web sayfasında dolaşırken, sitelerin kullandıkları veri toplama yöntemlerinin etkisiz hale getirilmesi sağlanıyor.

İzleme pikselleri ve analitik komut dosyaları için kullanılan takip sistemleri büyük ölçüde durduruluyor. EasyPrivacy takip koruma listesinden alınan verilere göre çalışan takip koruma sisteminin, %100 oranında başarı sunmadığını söylemek gerekiyor. Fakat yine de benzer tarayıcılara göre büyük oranda başarı sağlanıyor.

Tabii ki isteyen kullanıcıların artı olarak dahili sunulan Opera VPN özelliğini de aktif etmesi mümkün. Opera VPN uygulamasını aktif ettiğiniz zaman, VPN devreye giriyor ve izleme korumasıyla beraber çok daha yüksek oranda gizlilik sunulabiliyor.

Gizlilik ve güvenlik konusunda sunulan yeniliklerin dışında tarayıcının hızı için de bir optimizasyon yapıldığını ekleyelim. RAM tüketimi biraz daha azaltılan tarayıcı, sayfaları daha hızlı açabiliyor. Tarayıcının %23 oranında daha hızlı olduğu açıklandı. Bu oran sayfaların çok daha hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlıyor.

Opera 64 sürümü için yapılan yeniliklere son olarak sayfa kaydetme özelliği geldi. Artık bir internet sayfasını tam olarak kayıt altına alabiliyorsunuz. İsterseniz PDF olarak isterseniz de ekran görüntüsü olarak kayıt etmeniz mümkün.

Tüm yeni özelliklerle beraber Opera 64 sürümü yayınlanmış durumda. Tarayıcının daha güvenlik ve daha hızlı bir hale gelmesini sağlayan güncelleme, tüm kullanıcılara sunuldu. Fakat bölge bölge dağıtım yapılması nedeniyle güncellemeleri anında alamayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap