İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Opera Mini Çevrimdışı Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Opera Mini Çevrimdışı Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Opera Mini Çevrimdışı Dosya Paylaşımı

İnternet dünyasının en çok önem verilen kısımlarından biri olan tarayıcılar, sürekli olarak yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Tarayıcılar için yayınlanan yeni güncellemelerin neler olduğu bir yana, bazı tarayıcılar çok önemli özellikler de alıyor. Bunlardan birisi de Opera Mini tarayıcısı oldu. Kısa süre önce yayınlanan bir güncellemeyle beraber Opera Mini Çevrimdışı Dosya Paylaşımı sistemi devreye girdi.

Peki, Opera Mini Çevrimdışı Dosya Paylaşımı özelliği nasıl kullanılır? Bu özelliğin sağladığı artılar neler? Hemen detaylara bakalım.

Opera Mini Çevrimdışı Dosya Paylaşımı Nedir?

Bu özellikle beraber dosya paylaşımı için çok önemli bir avantaj sunulmuş oluyor. İnternet bağlantısına gerek kalmadan, doğrudan tarayıcı üzerinden dosya paylaşımı yapılmasına izin veriliyor. Fotoğraf transferi, video paylaşımı, ses dosyası paylaşımı yapmanız mümkün oluyor. Bunun için iki cihazın yan yana kullanılması yeterli oluyor. Herhangi bir çevrimiçi özelliğe de gerek olmadığını ekleyelim.

Opera tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak Opera Mini Çevrimdışı Dosya Paylaşımı özelliği, standart olarak Bluetooth üzerinden yapılan dosya paylaşımının 200 katı daha hızlı paylaşım yapabiliyor. Bu da önemli bir artı olarak eklenebilir.

Opera Mini Çevrimdışı Dosya Paylaşımı

Yeni özelliğin kullanımı noktasında en büyük farkın hız olduğunu da ekleyelim. Çevrimdışı dosya gönderimi konusunda ilk tarayıcı olan Opera, tüm bu özelliklerin nasıl kullanılacağına ilişkin de bir rehber yayınlandı. Şimdi dilerseniz Opera Mini Çevrimdışı Dosya Paylaşımı özelliğinin nasıl kullanılacağına bakalım.

Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılacak?

Sistemin işleyişi de oldukça basit. Yapacağınız işlemlerden önce, iki cihazın yan yana olması gerektiğini belirtelim. Herhangi bir internet bağlantısı sunulmadığı için, cihazların mutlaka yan yana olması gerektiği de doğru. İşlemler ise şöyle:

  • Öncelikle “Dosya Paylaşma” kısmına gidiyoruz.
  • Burada güncelleme sonrasında “Gönder veya Al” kısmının yer aldığını göreceksiniz. Bu seçeneği işaretleyin.

  • Şimdi ise tarayıcı içerisinde bir QR kod görüntülenecektir. Cihazınızda oluşturulan QR kodu diğer cihazdan okutmanız gerekecek.
  • QR kodu okuttuğunuz cihaz, doğrudan bağlantı kuracak. İki cihaz arasındaki bağlantının kurulmasının ardından, istediğiniz dosya için gönderim yapabiliyorsunuz.
  • Dosya gönderiminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinin ardından, Opera Mini üzerinden bir bildirim alıyorsunuz.

Bildirim dosyanın doğru bir şekilde alındığını gösterecek. Dosyanın doğru bir şekilde alınmasının ardından gönderilen dosyanın “Alınalar” sekmesi altında yer alacağını belirtelim. Bu kısma girdiğiniz zaman dosyaları indirebilirsiniz. Tarayıcı üzerinden dosya paylaşımı için yapacağınız işlemler bu kadar basit.

Yorum Yap

    Yorum Yap