İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Photoshop Alternatifi Ücretsiz Programlar

Photoshop Alternatifi Ücretsiz Programlar

Photoshop Alternatifi Ücretsiz Programlar

Resim düzenleme denince akla gelen ilk program kuşkusuz Adobe’ un Photoshop programı. Oldukça karmaşık işlemlerin hızlı ve kolayca yapılmasını sağlayan bir programdır. Katmanlı yapıya sahip olması ise farklı işlemlerin hızlı ve kolayca yapılabilmesini sağlıyor. Ancak Photoshop’ un en büyük dezavantajı ücretli olması. Çoğu kullanıcı sürekli olmayacak işlemler için bu programı satın almak istemiyor. Bu yüzden bu yazıda Photoshop alternatifi ücretsiz programlar listesi hazırladık.

Gimp

Gimp, Linux işletim sistemi için üretilen açık kaynak kodlu bir programdır. İlk başta Linux için üretilse de kullanım kolaylığı ve ücretsiz olması sayesinde kısa zamanda çok kullanıldı ve Windows ve Mac için de sürümleri üretildi. Katmanlı yapıyı destekleyen ve birçok işlemin gerçekleşmesini sağlayan bir programdır. Alternatif olarak ilk önerilen programdır. Photoshop ile gerçekleştirilen birçok işlemin kolaylıkla gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Pixia

Pixia Japonca üretilen bir programdı. İngilizce sürümü daha sonra yayımlandı. Photoshop ile yapılan birçok işlem hızlıca yapılabiliyor.

Paint.Net

Microsoft Paint programından esinlenilerek gönüllüler tarafından geliştirilen ücretsiz pir fotoğraf düzenleme programıdır. Katmanlı yapıyı destekler. Layerler mevcuttur. Ayrıca sınırsız undo (geri al) özelliği vardır.

PhotoPlus Se

PhotoPlus fotoğraflarınızı onara bileceğiniz, farklı efektler ile artistik bir yapıya dönüştüre bileceğiniz ücretsiz bir program. Kullanımı da oldukça basit.

PixIr

PixIr yukarda sayılan programların aksine web tabanlı bir fotoğraf düzenleme programıdır. Birçok işlemin kolayca yapılmasını sağlayan hızlı bir program. Kullanabileceğiniz onlarca filtre mevcut ve katmanlı yapıyı destekliyor. Flash tabanlı bir programdır. Photoshop’ un alternatifi olarak kullanabileceğiniz bir başka programdır.

Adobe Photoshop Express

Photoshop Alternatifi Ücretsiz Programlar

Adobe tarafından web tabanlı olarak üretilen bir programdır. Photoshop özelliklerinden bazılarını bulunduruyor. Ancak katmanlı yapıyı desteklemiyor. Bu da karmaşık işlemlerin yapılmasını zorlaştırıyor. Web tabanlı olduğu için bütün işletim sistemlerinde kullanılabilir.

Pixen

Pixen, Apple Mac kullanıcıları için geliştirilen bir fotoğraf düzenleme programı. Temelde animasyon işlemleri için üretilen bir programdır. Sonraki sürümlerinde fotoğraf düzenlemek içinde eklentiler eklenmiştir. Ancak bu programı Mac OS X 10.4 ve üzeri sürüme sahip bir cihazınızın olmasını gerektirir.

Bir web tabanlı fotoğraf düzenleme programıdır. Fotoğraf paylaşım özelliği mevcuttur. Bu sayede fotoğraflarınızı direkt uygulama üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Birçok efekt içerir. Web tabanlı olduğu içinde bütün işletim sistemlerini destekler.

 

Photoshop Alternatifi Ücretsiz Programlar
Önerilen Yazı

Adobe Premiere Sistem Gereksinimleri

Yorum Yap

Yorum Yap