İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. PlayStation 4 Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır?

PlayStation 4 Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır?

PlayStation 4 Oyun Paylaşımı

En çok satan oyun konsolu olarak bilinen PlayStation 4, kullanıcılara birçok avantajlı özellik sunuyor. Sadece oyun hizmetleri ya da sadece oyun servisleri konusunda değil, genel kullanım kısmında da oldukça işlevsel özellikler sunuluyor. Bu özelliklerden birisi de PlayStation 4 oyun paylaşımı özelliği.

Aldığınız oyunları farklı PlayStation 4 cihazlarıyla paylaşmanıza olanak sağlayan özellik, aslında resmi olarak sunulan bir sistem değil. Fakat farklı konsollarda hesabınız için yetkilendirme yaparak, oyunlarınızı paylaşabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızda olan oyunları bu şekilde siz de deneyebiliyorsunuz. Bunun için yapılacak olan işlemlerin de genel olarak kolay işlemler olduğunu ekleyelim. Hemen Yapmanız gereken işlemlere geçelim.

PlayStation 4 Oyun Paylaşımı Yapma ve Ayarlar

Burada oyunları paylaşacağınız PlayStation 4 cihazlarının hesap bilgilerine sahip olmanız gerekiyor. Yani iki konsolun da kullanılacağını ve ikisi için de hesaba giriş yapılması gerekiyor. Yapılacak işlemler ise şöyle:

 • PlayStation 4 oyun konsolunu açın ve hesabınıza giriş yapmak için PSN giriş bölümünü kullanın.
 • Konsola kendi hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor.
 • Hesabınıza giriş yapmanızın ardından ana menüye gelin.
 • Buradan da “Ayarlar” kısmına girin.
 • Ayarlar menüsü üzerinden ise “Hesap Yönetimi” kısmına girmeniz gerekecek.

PlayStation 4 Oyun Paylaşımı

 • Hesap yönetimi, seçtiğiniz hesap için ayarlarınızı düzenlemenize olanak verecektir.
 • Burada açılan menü üzerinden “Birinci PS4’ünüz Olarak Etkinleştir” kısmını seçmeniz gerekiyor.

PlayStation 4 Oyun Paylaşımı

 • Şimdi karşınıza bir aktivite menüsü gelecek. Karşınıza gelecek olan aktivite menüsü üzerinden de “Etkinleştir” seçeneğini kullanın.

Konsolu birinci konsol olarak etkinleştirdiğiniz zaman, bu konsol oyunlarınızı oynayabileceğiniz ana konsol olarak ayarlanmış olacak. Bu şekilde PlayStation 4 oyun paylaşımı özelliğini kullanmış olacaksınız.

Yapmanız gereken oyunlarınızı tekrar indirmek olacaktır. Hesabınızda yer alan oyunların, diğer konsolda bulunmaması nedeniyle öncelikle oyunları indirmek gerekiyor. Oyunların indirilmesinin ardından kısa bir etkinleştirme işlemi yapılmış olacak ve siz oyunları bu konsol üzerinden oynayabileceksiniz.

İndirme işleminden sonra, her seferinde bu konsola yeniden kullanıcı girişinizi yapmanıza gerek yok. Tabii ki başka bir hesap kullanımı yapmayacaksanız. Sonrasında kendi konsollarınızda da aynı işlemleri yeniden yapmanız gerektiğini belirtelim. Böylece ana konsol üzerinden oyunlarınızı nerde oynayabileceğinizi seçebiliyorsunuz. Yapacağınız tüm işlemler bunlar ile sınırlı olacak. Ayrıca bazı oyunlar için sınırlamalar olabileceğini de ekleyelim.

Yorum Yap

Yorum Yap