İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. PlayStation 5 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

PlayStation 5 ile ilgili her geçen gün yeni bir bilgi paylaşılıyor. Ortaya atılan iddiaların birçoğu gerçek olmasa da aralarında bazı iddiaların gerçek olduğuna dair bildirimler yapılıyor. Son zamanlarda en çok araştırılan konulardan birisi de oyun konsolunun çıkış tarihidir. Oyun konsolunun özellikleri başta olmak üzere birçok ayrıntılarını zaman zaman paylaşan Sony, konsolun resmi çıkış tarihini paylaşmak istemiyordu. Korona virüs nedeni ile piyasalarda meydana gelen düzensizlik bu sürecin daha da uzamasına neden oldu. Ancak; bugün paylaşılan bir bilgi birçok kişinin heyecanlanmasına neden oldu. Bu yazımızda PlayStation 5 Çıkış Tarihi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Belli Oldu

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Belli Oldu!
PlayStation 5 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Oyun dünyasını bütünü ile değiştirecek olan PS 5 yaklaşık 4 yıldır geliştirilmekte. Ön çalışma sırasında oyunun diğer PlayStation oyunları gibi sonbaharda tanıtılması bekleniyordu. PlayStation 4’de sonbahar ayında tanıtılmıştı. Korona virüs salgını başta olmak üzere dünyada meydana gelen bazı olaylar bu sürecin daha da erkene çekilmesine yol açmış gibi görünüyor. Bugün yapılan açıklamaya göre oyuncuların bu kadar beklemesine gerek olmadığı belirtildi. Yapılan iddialara göre merakla beklenen PlayStation 5 önümüzdeki ay oyuncularla buluşacağı iddia edildi. Mayıs ayında tanıtılıp bir anda oyuncular ile buluşacak olan oyun konsolu bugünün en çok konuşulan konularından birisi haline geldi. Bu açıklamanın Sony çalışanı tarafından yapılması konunun günden olmasına neden oldu.

E3 2020 etkinliği normalde 9 Haziranda başlayıp 11 Haziran’da sona erecekti. Bu etkinlik sırasında merak edilen birçok oyun oyuncular ile buluşturulacaktı. Ancak Kovid-19 nedeni ile iptal olan etkinlik oyun tanıtımlarının online ortamlardan gerçekleştirmektedir. PlayStation çıkış tarihini bekletmek istemeyen Sony, bu etkinliğin iptal edilmemesi ile beraber oyun konsolunun çıkış tarihini öne çekti. Şu an için gerekli stok aşamasını halleden Sony, tüm dünyaya eşit zamanda dağıtım yapmayı hedeflemekte.  Tabi bu yazılanların tamamı iddia olduğunu belirtmek istiyoruz. Önümüzdeki günlerde konu ile ilgili resmi haberlerin paylaşılacağını, eğer doğru ise satışların online devam edeceğini söylemek istiyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap