İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. PUBG Mobile Taktikleri

PUBG Mobile Taktikleri

PUBG Mobile Taktikleri

Bilgisayar sürümünün ardından mobile platforma da giriş yapan PUBG, kısa süre içerisinde 100 milyondan fazla oyuncu tarafından indirildi. Günümüzde en çok oyuncuya sahip mobil oyun olarak gösterilen PUBG, büyük bir mücadele ve rekabeti konu ediniyor. Bu yazımızda sizlere PUBG hakkında bilgi vermeyeceğiz. Zira oyunu bilen, daha iyi olmak isteyen kişilere PUBG Mobile Taktikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Loot Almaya Başlamadan Önce Analiz Yapın

PUBG Mobile Taktikleri
PUBG Mobile Taktikleri

Uçaktan atladığınız an başta olmak üzere oyun içerisinde attığınız her adımın bir planı, stratejisi olmalıdır. Yerde gördüğünüz her eşyaya, her ekipmana saldırmayın. Zira kendimi güçlendireceğim derken başka birisinin pususuna kurban olabilirsiniz. Sadece güvenilir bölgelerden loot yapmaya çalışın.

Tuşları Kendinize Göre Özelleştirin

Oyuna ilk giriş yaptığınızda size sistem tarafından otomatik olarak ayarlanmış bir tuş takımı sunulur. Ancak bu tuş takımı ile oynamak zorunda olmadığınızı bilin. El alışkanlıklarınıza göre, tuşları yeniden düzenleyebilir, en iyi hale getirebilirsiniz. Özellikle küçük ekranlı bir telefon kullanıyorsanız bu sizler için çok önemlidir.

Rakibinizi Düşürmeniz Yeterli

Birebir mücadeleye girdiğiniz bir düşmanı yere düşürdükten sonra inadına gidip onu öldürmeye çalışmayın. Belki ks atılacağını düşünüp 1 kill puanından olacağınızdan korkuyor olabilirsiniz. Özellikle takımlı girdiğiniz mücadelelerde bir kişi yere düşürdükten sonra pusuya yatıp bekleyin. O kişiyi kaldırmaya gelecek olanları bekleyerek kill sayısını daha da arttırarak yolunuza devam edebilirsiniz.

Sabit Bir Yere Bağlı Kalmayın

Profesyonel PUBG oyuncularının yayınlarını izlerseniz asla bir yerde sabit olarak kalmazlar. Safe’in tamamını gezen bu oyuncular aslında rakiplerini küçümsemedikleri için bu şekilde bir ilerleme kaydediyorlar. Ne olursa olsun rakiplerinizi küçümsemeyin. Sabit olarak bir ev, bir kayalık ya da sabit bir noktada kalmak sizi kısa süre içerisinde oyundan saf dışı kalmanıza neden olacaktır.

Geri Adım Atmasını Bilin

PUBG Mobile taktikleri içerisinde son olarak bu maddeden bahsetmek istiyoruz. Bazı durumlarda çatışma bölgesinden uzaklaşmanız gerekebilir. Ortada dönen fight size uygun değilse bir anda ölmenize neden olabilir. Profesyonel olmak istiyorsanız yeri geldiğinde agresif yeri geldiğinde geri çekilmeyi bilen bir oyuncu olmalısınız. Bu maddeler her oyunda biraz daha fazla deneyim kazanmanıza öncülük edecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap