İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Redmi 9 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

Redmi 9 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

Redmi 9 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

Redmi Note 9 modelinin duyurulması ile beraber birçok kişi akıllı telefon tercihini Xiaomi’den yana kullanmaya başladı. Xiaomi her zaman kullanıcı dostu telefonlar geliştireceğini duyurmuştu. Fiyat olarak daha uygun fiyata satılacak Redmi 9 modeli üzerine çalışan şirket, bugün istemeden olsa da telefonların özelliklerini medyaya sızdırdı.

Xiaomi, Redmi serisi ile piyasaya her zaman 150 dolar altında satılan telefonlar sürmekte. Son zamanlarda geliştirilen Redmi modeller geniş ekranı ve yüksek batarya kapasitesine sahip olmasından dolayı kullanıcılar tarafından sürekli beğenilmekte. Şu an birçok ülkede satışı devam eden Redmi 8 modeli, kullanıcılarsan sürekli pozitif yorum almaya devam ediyor. Bugün Twitter üzerinde paylaşılan bir resim yeni Redmi 9 modelinin 4 versiyona sahip olacağını gösterdi. “Redmi 9A, Redmi 9C, Redmi 9C NFC ve standart Redmi 9” modelinin yer alacağı yeni üretimde cihazların özellikleri;

Yeni Redmi 9 Özellikleri

Redmi 9 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!
Redmi 9 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

Fiyat performans ürünleri ile gönüllerde taht kuran Xiaomi, ekonomik bütçelerle de yüksek performanslı telefonlar kullanılabileceğini bir kez daha gösterdi. Redmi 9 modeli ile ilgili gelen ayrıntılarda ilk olarak ekranı dikkatleri üzerine çekiyor. 4 modelin tamamında da ekran 6,53 inç büyüklüğünde!  Bu denli büyük bir ekranda IPS ekran teknolojisini kullanan Xiaomi, Full HD+ bir çözünürlüğü de kullanıcılarına sunuyor. 1080 x 2400 ekran çözünürlüğü bulunan yeni nesil telefonlarda 2 farklı yonga seti kullanılmış durumda. Redmi 9A, Redmi 9C ve Redmi 9C NFC modellerinde işlemci olarak MediaTek Helio G25 kullanılırken Redmi 9 modelinde MediaTek Helio G70 kullanıldığını görüyoruz.

9A ve 9C modellerinde 3GB RAM kullanan Xiaomi, depolama seçeneği olarak 32GB’lik bir alan ayırmış durumda. Redmi 9 modelinde ise 4GB RAM ve 64 GB depolama alanı kullanıcılara eksiksiz bir şekilde sunuluyor. Oyun konusunda 9A ve 9C modelleri biraz zayıf olabilir ancak standart 9 modelinin üst düzey performanslar sunabileceğini söyleyebiliriz. Tüm modellerde 512 GB’a kadar MicroSD kart seçeneği de sunulacaktır. 9A ile 9C modelinin 10 ile 150 Euro arasında satılacağı belirtilirken 9 modelinin Avrupa pazarı içerisinde 160 ile 180 Euro’dan sunulacağını söyleyebiliriz. Ülkemizde vergiler eklendiğinde 2,000 TL ve üzeri fiyatlandırmalar olacağını şimdiden rahatlıkla söyleyebiliriz. Cihazın tanıtım ve satış tarihi ise şu an maalesef belirlenmiş değil.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. phantaso_avatar

    Redmi 9 Xiaomi tarafından piyasaya sürülen en bomba telefonlardan biri olacak kanımca. Hali hazır da Redmi kullanıyorum ve çok memnunum. Samsung’dan alamadığım verimi bu markadan alıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir