İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Samsung Galaxy A21s Özellikleri

Samsung Galaxy A21s Özellikleri

Samsung Galaxy A21s Özellikleri

Samsung bugün envanterine yeni bir telefon daha ekledi. Orta segment akıllı telefonlara ilgi göstermeye başlayan Samsung, kullanıcı odaklı yeni akıllı telefonlar geliştirmeye başladı. Bu yazımız içerisinde duyurusu daha birkaç dakika önce yapılan Samsung Galaxy A21s özellikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Yeni Galaxy A21S Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy A21s Özellikleri
Samsung Galaxy A21s Özellikleri

Samsung, yeni nesil akıllı telefonlarda büyük ekran modasına uymuş durumda. A21S’in en belirgin özelliği 6,5 inç AMOLED HD+ ekrana sahip olmasıdır. Fiyat performans ürünü olan bu cihaz tüm gücünü 8 çekirdekli yonga setinden alıyor. Cihazın tam tanıtımı yapılmadığı için işlemci marka ve modelini maalesef yazamıyoruz. Ancak orta segment için en iyi işlemcinin geleceğini söyleyebiliriz. Cihazın piyasaya 3 farklı RAM modeli ve 2 farklı dahili depolama birimi ile çıkacağı şu an için kesin durumda. Satışa sunulacak modeller ise şu şekilde olacak; 3GB RAM, 4GBRAM ve 6G RAM olurken depolama seçenekleri 32 GB ve 64GB üzerinden olacak.

Samsung Galaxy A21S oldukça güçlü bir akıllı telefon olacak. Gün içerisinde batarya sorunu çekilmemesi için 5,000 mAh gücünde batarya bulunan cihaz, tüm günü rahatlıkla geçirebiliyor. Cihaz sürekli kullanıma hazır olabilmesi için 15 Watt hızlı şarj teknolojisi dahi bulunuyor. Buraya kadar ki olan bölümde cihazın teknik özelliklerini dile getirdik. Bu aşamadan sonra ise kamera gibi teknik kısımlar hakkında bilgi verelim; Akıllı telefonun ön bölümünde 13 MP çözünürlüğe sahip bir selfie kamerası bulunuyor.

Cihazın arka bölümünde ise kameraların oldukça güçlü bir kamera bulunuyor. 48 MP çözünürlüğe sahip ana kameraya sahip olan A21S, oldukça yüksek çözünürlüklü resimler çekebiliyor. Bu kamerayı destekleyecek şekilde 8 MP çözünürlüğe sahip ultra geniş açı kamera, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik kamerası bulunuyor. Sadece telefonun arka bölümünde 4 kamera olduğunu görebilirsiniz. Tanıtımı henüz yeni yapılmış olsa da satış ile ilgili ayrıntılar da netleşmeye başlamış durumda. A21S model Samsung telefon şu an için Kırmızı, Siyah, Beyaz ve Mavi renk seçenekleri ile satışa sunulacak. Ürünün Avrupa satış fiyatı 200 Euro olacağı belirtilirken Türkiye satış rakamının henüz bilinmediğini söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap