1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Sorun Var Hatası

Sorun Var Hatası

Sorun Var Hatası

Aygıtlar ve yazıcılar bölümünde sorun var hatası ile karşılaşan Windows 7 kullanıcıları son dönemde sayıca fazla maalesef. Windows 7 kullanan kullanıcılar, kulanıma başladıktan bir süre sonra aygıtlar ve yazıcılar kısmında bu problemi yaşamaya başlıyor.

Alternatif Çözüm Yöntemleri

Konuyla ilgili araştırma yapan pek çok kullanıcı ise konuya bluetoothlu aygıtlar ile çözüm bulduğunu, deneyen bazı kullanıcılar için sorunun çözüme kavuştuğunu, bazı kullanıcılar için ise çözüme kavuşmadığını belirtiyorlar.

Bluetoothlu cihazlara geçilmesine rağmen sorunun devam etmesi durumunda bulunan ve uygulanan diğer çözüm ise user/appdata/local/microsoft/device yönlendirmelerini takip ettiğinizde karşınıza çıkan metadata klasörünün silinerek bilgisayarınızın yeniden başlatılması yönünde. Klasörü silmeden bilgisayarı sadece kapatıp açmanız sorunu çözmeyecektir. Klasörü silmeden çözüm bulmak istiyorum derseniz de kesin çözüm olan format atma alternatifini kullanabilirsiniz.

Tabi çözüm aşaması kullanılan bilgisayara göre de değişkenlik gösterebiliyor. İlk çözüm olan bluetoothlu aygıtlarla yola devam etme durumu bazı bilgisayar markalarında işe yararken bazılarında yaramıyor.

Ek olarak yukarıda belirtilen detayların uygulanması haricinde bilgisayarınızın bluetooth ile ilgili tüm ayarlarını gözden geçirmeniz gerekir. Ayarlarda sorun olmamasına rağmen sorun var hatası devam ediyorsa farklı yöntemlerle yola devam etmeniz daha faydalı olacaktır.

Tabi sorunun farklı çözümleri de var. Sorun bazen bilgisayar kaynaklı iken bazen de aygıt veya yazıcı kaynaklı da olabiliyor. Sorunu kökten çözebilmek adına problemi yaratan bilgisayar mı yoksa aygıtlar mı tespit etmek önemli. Bunu tespit edebilmenin en kolay yolu tüm yazıcı ve aygıtları silip yada kaldırıp yeniden kurmak. Biraz zaman alıyor ve acil işiniz varken size zaman kaybettirebiliyor ama denemeye değer bir yöntem.

 

Sorun Var Hatası

Tüm Yazıcı ve Aygıtları Silip Yenden Kurma Yöntemi

Nasıl yaparım derseniz, tüm yazıcı ve aygıtları kaldırıp Device Metdata klasörünü silip tüm yazıcı ve aygıtları baştan kurabilirsiniz. Fakat, aygıt yükleme ayarları üzerinden “Hayır, ne yapılacağını benim seçmeme izin ver” ve alt başlıktan “Sürücü yazılımını, bilgisayarımda yoksa, Windows Update’den yükle.” seçeneklerini işaretlemeniz gerekli. Bu işlem sonrası probleminiz çözülmüyorsa bilgisayarınız için teknik servis yardımı almanızı tavsiye diyoruz. Sorun düzeldiyse zaten ek bir işlem yapmanıza gerek yok demektir.
Ufak müdahalelerle çözülebilen bir problem olduğu için sorun var hatası cihazınızda her zaman ciddi bir problem olarak kabul edilmez. Bazen bilgisayarın kullanıcıyı uyarma amacıyla hata verdiği söylenir.

 

Önerilen Yazı
Windows 10 Kurcalama Koruması Nasıl Kapatılır?
Önerilen Yazı
Windows 10 Etkinleştirme Hatası 0xc004f074 ve Çözümü
Önerilen Yazı
Windows 0x80073cf9 Hatası ve Çözüm Yolları
Yorum Yap

Yorum Yap