İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kültür
  3. Türkiye’nin En Etkili 10 Influencer’ı

Türkiye’nin En Etkili 10 Influencer’ı

Türkiye’nin En Etkili 10 Influencer’ı

Sosyal medya ile beraber hayatımıza giren kavramlardan birisi de Influencer oldu. Artık bir meslek olarak görülen ve gençler tarafından merak edilen Influencer kavramını bu yazımız içerisinde daha geniş bir şekilde ele almaya çalışacağız. Kelime anlamı insanları etkileyen kişi olan Influencer, sahip olduğu kitleye ürün ve hizmet tanıtımları yapan kişi olarak da görülebilir. Özellikle Instagram üzerinden reklam paylaşımı yaparak kitleleri üzerinden gelir elde eden kişileri bu kategoriye ekleyebiliriz. Bunun dışında Blogger’lar, Youtuber’lar, sanatçı ve ünlüleri bu kategoriye ekleyebiliriz. Türkiye’nin En Etkili 10 Influencer’ı işe şu şekilde listeleyebiliriz;

Danla Biliç

Danla Biliç
Danla Biliç

Çektiği makyaj videoları ile öne çıkan Danla Biliç’in Instagram’da 4,8 milyon takipçisi bulunmaktadır. Çektiği Influencer videoların insanlar üzerindeki etkisi ise 9,90 puandır (10 üzerinden)

Eylül Öztürk

Eylül Öztürk
Eylül Öztürk

Eylül Online olarak karşımıza çıkan Eylül Öztürk’ün Instagram üzerinde 9,85 takipçisi bulunmaktadır. Eylük Öztürk’ün insanlar üzerindeki etkisi ise 9,85 olarak belirtilmiş durumda.

Aykut Elmas

Aykut Elmas
Aykut Elmas

Instagram’ın en mizah dolu kişiliklerinden birisi olan Aykut Elmas’ın Instagram’da 5,2 milyon takipçisi bulunmaktadır. Sürekli video içerikler paylaşan Aykut Elmas’ın Influencer içerikleri ise insanlar üzerinde 9,85 puanlık bir etki oluşturmaktadır.

Oğuzhan Uğur

Oğuzhan Uğur
Oğuzhan Uğur

Youtube’un en dobra isimleri arasında yer alan Oğuzhan Uğur çok kısa süre içerisinde 2,5 milyon takipçiye ulaşmıştır. Çok fazla reklam almasa da insanlar üzerindeki etki skoru oldukça yüksektir; 9,80!

Yasemin Sakallıoğlu

Yasemin Sakallıoğlu
Yasemin Sakallıoğlu

Eşkıya Hükümdar Olmaz dizinden tanıdığımız, daha sonrasında sosyal medyada çektiği videolar ile büyük bir ün yakalayan Yasemin Sakkıoğlu Türkiye’nin En Etkili 10 Influencer’ı arasında yer almakta. İnsanlar üzerindeki etki skoru 9,77 olarak gösterilmekte.

Şeyda Erdoğan

Şeyda Erdoğan
Şeyda Erdoğan

Makyaj videoları ile kadınların en sevdiği isimlerden birisi olan Şeyda Erdoğan, ismini dünya markası yapma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. İnsanlar üzerindeki etki skoru 9,73 olan Şeyda Erdoğan, çok da fazla reklam almadan yolunda ilerliyor.

Pelin Akil

Pelin Akil
Pelin Akil

Instagram’da 2,4 milyon takipçisi bulunan Pelin Akil, en etkili Influencer’lar arasında yer alıyor. İnsanlar üzerindeki etki skoru 9,70 olması, kitlesinin organik olduğunu gösteriyor.

Duygu Özaslan

Duygu Özaslan
Duygu Özaslan

Son zamanlarda biraz eleştirilere kurban olsa da Duygu Özaslan hala en etkili Influencer’lar arasında yer alıyor. İnsanlar üzerindeki etki skoru tam olarak 9,70!

Berkcan Güven

Berkcan Güven
Berkcan Güven

Instagram’da 3,1 milyon takipçisi bulunan Berkcan Güven, Youtube’da her geçen gün büyümeye devam ediyor. İnsanlar üzerinde 9,68’lik bir etki skoru bulunan Berkcan Güven, markaların ilk tercih edeceği isimler arasında yer alıyor.

Damla Altun

Damla Altun
Damla Altun

Son olarak ise takipçi sayısı düşük ama etki skoru yüksek birisinden bahsedeceğiz. Instagram’da 447 bin takipçisi bulunan Damla Altun’un 9,65 etki skoru bulunmakta.

Yorum Yap

    Yorum Yap