İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Ücretsiz Origin Access Basic Üyeliği Nasıl Alınır?

Ücretsiz Origin Access Basic Üyeliği Nasıl Alınır?

Origin Access Basic

EA Games, dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olarak biliniyor. FIFA gibi efsane haline gelmiş olan firmanın oyunları, yine firmaya ait olan dijital platform üzerinden sunuluyor. EA Games tarafından bunun için sunulan uygulama ise Origin. Kendi oyun servisine sahip olan firmanın, rakiplerine karşı önemli adımlar attığını da biliyoruz. Son olarak kullanıcılara ücretsiz olarak Origin Access Basic aboneliği verileceği açıklandı.

Peki, ücretsiz olarak Origin Access Basic aboneliği nasıl alınır? Bunun için belirlenen şartlar neler? Detaylara bakalım.

Ücretsiz Origin Access Basic Üyeliği Alma

Öncelikle Origin Access Basic sisteminden söz etmek gerekiyor. Bu sistem PS Plus ve Xbox Gold sistemine benziyor. Bu sistemle kullanıcılara belli başlı oyunlar ücretsiz olarak sunuluyor. Aylık ya da yıllık olarak bir abonelik paketi satın alarak, ücretsiz birçok oyunu oynamanız mümkün oluyor.

Sistemin ücretsiz olması konusuna gelince, kısa süreli olarak geçerli olan bir kampanya söz konusu. Ulusal Siber Güvenlik Farkındalık Ayı kapsamında yapılan kampanyada, Origin hesabınızdan iki aşamalı korumayı açık hale getirmeniz gerekiyor.

Hesabınızdan iki aşamalı kontrol sistemini aktif ettiğiniz zaman, 1 aylık ücretsiz aboneliğe de hak kazanmış oluyorsunuz. 1 ayın sonrasında ise devam etmek isteyen kullanıcıları yine abonelik ücretlerini ödemeye devam etmesi gerekiyor.

Abonelik ücretleri aylık olarak 3.99 dolar, yıllık olarak ise 24.99 dolar şeklinde. Bu detayları paylaşmamızın ardından dilerseniz, ücretsiz paketin nasıl alınacağına bakalım. 2 aşamada doğrulama sistemini nasıl aktif edeceğinizi anlatacağız.

 • İlk olarak ea.com adresine giriş yapın.
 • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı açın.
 • Şimdi kullanıcı adınıza tıklayarak “Hesabım” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.

Origin Access Basic

 • Ardından “Güvenlik” sekmesine tıklamanız gerekecek.
 • Şimdi ise “Giriş Doğrulaması” bölümüne geçiş yapın.
 • Giriş doğrulamasını etkinleştirmek için “” seçeneğini kullanın. Burada güvenlik yanıtınızı girmeniz istenecek.
 • Doğrulama kodunuzu almak için e-posta hesabınızı girin.

Origin Access Basic

 • Uygulama ile Doğrulama” veya “Kısa Mesaj” yönteminden birini seçmeniz gerekecek:
 • Burada eğer uygulama ile doğrulama seçerseniz, akıllı telefonunuza ya da tabletinize doğrulama için bir uygulama yüklemeniz gerekiyor. E-posta adresinizi seçerseniz de postanıza doğrulama kodları gönderiliyor.
 • Tüm bu seçimleri belirledikten sonra, hesabınıza girmek istediğiniz zaman şifreniz ve kullanıcı adınıza ek olarak doğrulama kodunu da girmeniz gerekecek. Tanınmayan cihazlar için her seferinde bir kod gönderilecektir.

Tüm bu işlemleri 31 Ekim tarihine kadar yapmanız gerekiyor. 31 Ekim tarihine kadar iki aşamalı doğrulamaya geçen kullanıcılar için ücretsiz Origin Access Basic Üyeliği, 1 Kasım’dan itibaren başlayacak ve tam 1 aylık olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap