1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Uzay Filmleri – İzlenmesi Gereken En İyi Uzay Filmleri

Uzay Filmleri – İzlenmesi Gereken En İyi Uzay Filmleri

Uzay Filmleri – İzlenmesi Gereken En İyi Uzay Filmleri

İnsanlık dünyada yer aldığı ilk günden bu yana evrende tek olmadığını düşünür. Bu doğrultuda ortaya atılan birçok iddia olsa da ispat edilemiyor oluşu bu konunun hikayeleştirilmesine neden olmuştur. Bugüne kadar binlerce. Roman yazılmış, onlarca uzay temalı filmler çekilmiştir. Bu yazımız içerisinde de Uzay Filmleri hakkında sizlere güzel bir liste oluşturmaya çalışacağız.

Yerçekimi

Yerçekimi
Yerçekimi

Son zamanların en başarılı Uzay Filmleri içerisinde yer alan Yerçekimi, 2013 yılında vizyona girmiştir. Bir grup bilim insanının uzay yoluna çıktığı andan itibaren başlarına gelen ilginç olayları konu edinen film dünya dışı yaşamın da araştırılmasına olanak sağlamıştır.

Hubble 3D

Hubble 3D
Hubble 3D

Hubble 3 D filmi 2010 yılında vizyona girmiştir. Filme Atlantis adı verilen uzay mekiğinin fırlatılması ile beraber başlamaktadır. Uzayda meydana gelen değişim ve hayatı gözler önüne seren bu filmin başrollerinde Leonardo DiCaprio yer almaktadır.

Marslı

Marslı
Marslı

Matt Damon’ın başrollerinde yer aldığı bu filmde bir grup bilim insanının Mars’a yaptıkları iniş ile başlıyor. Bir anda ortaya çıkan kum fırtınası sonucunda çalışmalarını erkenden bitirmek zorunda kalan ekip Mark Watney’in (Matt Damon) bu fırtınada öldüğü düşünülür. Bir botonik uzmanı olan Mark, kurtarma ekipleri gelene kadar hayatta kalmanın yolunu araştırmaktadır. Uzay ve bilim kurgu türünü bir arada bulabileceğiniz bu filmi kesinlike izlemenizi öneririz.

Yıldızlararası

Yıldızlararası
Yıldızlararası

IMDB üzerinden 8,6 gibi oldukça iyi bir puana sahip olan Yıldızlararası filmi, en iyi uzay ve bilim kurgu filmlerinden birisi olarak gösteriliyor. Filmin konusu kara delik ve 5. Boyuttur. Beyni zorlayan sahnelerin bol bol yer aldığı filmi bir kere izlemeniz yeterli değildir. Tüm olay örgüsü çözebilmek, konuya hakim olabilmek için filmi birkaç kere izlemek durumunda kalabilirsiniz.

Star Wars (Yıldız Savaşları)

Star Wars
Star Wars

Uzay Filmleri listemizin ilk sırasında Star Wars yer almaktadır. İlk kez 1977 yılında vizyona giren Star Wars serisi, en son filmini geçtiğimiz yıllarda vizyona sürmüştü. Bir grup asi, gerilla takımının hikayesini konu edinen Star Wars serisi önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Filmleri sırası ile izlemeniz durumunda dahi olay örgüsünü anlamayabilirsiniz. Star Wars filmlerinde izleme sırası kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap