İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Wİ-Fİ Güçlendirme Yolları

Wİ-Fİ Güçlendirme Yolları

Wİ-Fİ Güçlendirme Yolları

Kablosuz internetinizin hızından memnun değil misiniz? Günümüzde gerek internete bağlanan cihaz sayısı gerekse altyapı sorunları bağlantı hızlarını büyük oranda düşürmektedir Art To Tech olarak bu yazımız içerisinde Wİ-Fİ hızından memnun olmayan kişiler için Wİ-Fİ Güçlendirme Yolları hakkında bir yazı hazırlamaya çalışacağız. Aşağıda yer alan yöntemleri uygulamak internet bağlantı hızınızı büyük oranda arttıracaktır.

Wİ-Fİ Cihazınızı Merkezi Bir Konuma Taşıyın

Wİ-Fİ Güçlendirme Yolları
Wİ-Fİ Güçlendirme Yolları

Wİ-Fİ Güçlendirme Yolları ile ilgili hazırlanan birçok yazıda bu maddeyi görürsünüz. Hemen herkes bu yöntemi denemiş ama istediği sonucu alamamıştır. Bu durumun nedeninden bahsetmek istiyoruz; Modemi merkezi bir konuma taşıyın demek evin tam ortası anlamına gelmiyor. Modemi koymak için etrafında kolon, demir, metal bulunmayan bölgeler evinizin merkezi olarak gösterilebilir. Modeminizi bu alanlara taşımak bağlantı hızınızın artmasına olanak sağlayabilir.

Wİ-Fİ Cihazınızın Anten Konumu

Modemlerinizin anteni internet bağlantı hızına etki etmektedir. Modemlerinizin antenini asla yatay bir şekilde konumlandırmayın. Modemde bulunan antenleri birbirlerine paralel olacak şekilde dik bir şekilde konumlandırın.

Wİ-Fİ Cihazın Evdeki Aygıtları Kaldırabileceğinden Emin olun

Son zamanlarda telefon ve bilgisayarların yanında teknolojik birçok cihazın da internet bağlantısı olmaya başladı. Akıllı televizyonlar başta olmak üzere birçok cihazın yaptığı bağlantı modeme ağır gelebilir. Onlarca cihaza kaldırabilecek bir modem satın alarak internet bağlantı hızınızı geliştirip yükseltebilirsiniz. Piyasalar içerisinde satın alabileceğiniz çok fazla modem türü bulunmaktadır.

Kablosuz Erişim Noktası Kullanın

Bir işletme ya da büyük bir merkeze girdiğinizde kablosuz internet bağlantısının birden fazla olduğunu görürsünüz. Bağlantıların genel olarak kablosuz erişim noktası şeklinde oluşturulduğunu görebilirsiniz. Kablosuz erişim noktası sayesinde en ücra köşeden dahi kablosuz bağlantı keyfine sahip olabilirsiniz.

Wİ-Fİ Genişletici Kullanın

Wİ-Fİ genişletici olarak adlandırılan materyaller, modemlerin iki yönlü olarak kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Modeme benzeyen bu genişletici cihazlar modem ile bağlantı kurarak geniş bölgelerde erişim sağlanmasına olanak sağlar. Duvarlarla çevrili bir bölgede oturuyorsanız bu tür cihazlar ile internet bağlantı hızınızı arttırabilirsiniz.

Yeni Nesil Modem Satın Almak

Yıllardır kullanmış olduğunuz modemlere ne yaparsanız yapın etki ettiremezsiniz. Bu nedenle modeminizi yenilemek en doğru seçenek olacaktır. Yeni nesil VDSL modem satın almak internet bağlantı hızınızın kat ve kat artmasına olanak sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap