İlginizi Çekebilir
IoT
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Windows 10 Turuncu Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 10 Turuncu Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 10 Turuncu Ekran Hatası

İşletim sistemlerinin en güncel sürümlerinden biri olan Windows 10, belli aralıklarla büyük güncellemeler almaya devam ediyor. En son geçtiğimiz günlerde büyük bir sistem güncellemesi yayınlanmıştı. Yayınlanan sistem güncellemesi yeni temalar ve arama butonu düzenlemeleri getirmişti. Yenilikler bir yana güncelleme sonrasında Windows 10 Turuncu Ekran Hatası ortaya çıktı.

Hem güncelleme ekranın da hem de genel olarak masaüstü görünümünde ortaya çıkan Windows 10 Turuncu Ekran Hatası, bir hayli soruna neden oluyor. Ekranınızın bir anda turuncuya döndüğünü ve renk düzeninin tamamen bozulduğunu görüyorsunuz. Güncellemenin sonrasında ortaya çıkan bu hatanın nasıl ortaya çıktığından ve neden ortaya çıktığından söz edelim.

Windows 10 Turuncu Ekran Hatası Nasıl ve Neden Ortaya Çıkıyor

Güncelleme hatası olarak da gösterebileceğimiz bu sorunun, ekran görüntüsü alındığı zaman ortaya çıktığını belirtelim. Ekran görüntüsü almanızın ardından ekranın bir anda turuncuya dönüştüğünü ya da kırmızı bir renk aldığını görmek mümkün oluyor. Ekran görüntüsü almanızın dışında yine güncelleme ekranı kısmında da aynı sorunun yaşanabildiğini de ekleyelim.

Windows 10 Turuncu Ekran Hatası

Windows 10 Turuncu Ekran Hatası nedeni konusunda ise yine açıklamalar yapıldı.  Buna göre hatanın nedeni, sürücü güncellemesi sorunu. Ekran kartı sürücü güncellemesi kısmında sorun yaşanması nedeniyle ekranın bir anda turuncuya döndüğünü görmek mümkün oluyor. Dilerseniz bu sorunu yaşayan kullanıcılar için çözüm konusunda nasıl bir adım atılacağına daha detaylı olarak bakalım.

Windows 10 Turuncu Ekran Hatası

Windows 10 Turuncu Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

Hatanın çözülmesi noktasında da atılacak adımlar belli. Ekran kartı sürücülerinin yüklenmesi gerekiyor. Ekran kartı sürücülerini nasıl kontrol edeceğinize ve güncellemeyi nasıl yapacağınıza bakalım.

  • Aygıt yöneticisi kısmına giriş yapın.
  • Buradan görüntü bağdaştırıcıları kısmına tıklayın.
  • Sürücü bölümüne tıklayın.
  • Sürücü kısmından ise “sürücüyü güncelle” seçeneğine tıklayın.
  • Güncellemelerin otomatik olarak yüklenmesi için “Otomatik olarak ara” seçeneğini tıklayın.
  • Güncellemeleri seçip ardından ise yüklenmesini beklemeniz gerekiyor. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatmanız durumunda sorun çözülecektir.

Dilerseniz direk olarak ekran kartınızın sürücü uygulamasına girerek, bu kısımda sürücü yüklemesi de yapabilirsiniz. Direk olarak ekran kartının sitesine girip yine burada yer alan güncellemeleri de yüklemek mümkün. Burada ekran kartınızı bir şekilde güncellemeniz önemli olan kısım.

Yorum Yap

Yorum Yap